מרן הרב עובדיה יוסף ז"ל. צילום: גיל יוחנן

במלאות שש שנים לפטירת הרב: שמה של שכונת 'הר נוף' ישונה ל'נאות יוסף' על שם מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל והרב שלום אלישיב זצ"ל, כך החליט הערב (ד') ראש העירייה משה ליאון

מחר, ביום השנה השישי לפטירתו של מרן הרב עובדיה יוסף צפוי להודיע ליאון על שינוי שמה של שכונת הר נוף לשכונת 'נאות יוסף' על שמם של שני המנהיגים הרוחניים הבולטים שפעלו בירושלים בעשורים האחרונים: מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל ומרן הרב יוסף שלום אלישיב זצ"ל.

מהעירייה נמסר כי ההחלטה התקבלה ע"י ליאון ומטרתה היא להנציח את כבודם של שני מאורי הדור שאינם עוד. ההחלטה תובא להחלטת וועדת השמות של העירייה, ושינוי השם באופן פורמלי צפוי להתרחש כבר בתקופה הקרובה בכפוף לאישור מועצת העיר.

הרב עובדיה יוסף היה מנהגי חברתי ומהפכן, כזכור על שמו רשומות כמה החלטות ששינו את פניה של המדינה כולה כמו סוגיית העלאת יהודי אתיופיה כשפסק את פסיקתו המפורסמת ובה אמר: "הם יהודים לכל דבר".

פסיקה נוספת מפורסמת של הרב היא התרת העגונות של חללי מלחמת יום כיפור לאחר שהקים את בית הדין הרבני בביתו הפרטי. בסוף 1973, אחרי מלחמת יום הכיפורים, קיבל הרב הראשי לישראל, מרן הרבה עובדיה יוסף זצ"ל, פנייה מהרב הצבאי הראשי, תא"ל מרדכי פירון. על הפרק היו כמעט אלף תיקים של נעדרי צה"ל שנשארו בשטח, כולם גברים נשואים. הרב יוסף, שהיה בתחילת דרכו כרב ראשי אך התבלט כפוסק בעל שיעור קומה, נטל על עצמו את אחת המשימות ההלכתיות הסבוכות ביותר מאז קום המדינה, והתמנה לאב "בית הדין לענייני עגונות" של צה"ל שפעל במהלך 1974.

טרם ההחלטה קיבל ראש העירייה את ברכתו של הראשון לציון הרב יצחק יוסף.