ההפגנה בגילה נגד מתחם הטסטים. צילום: שושי דוד

"לימודי נהיגה לא על חשבון התושבים": עשרות מתושבי גילה יצאו להפגין הבוקר (א') נגד מתחם הטסטים באפ- טאון. התושבים זועמים על הקמת מתחם הטסטים בגלל החשש מכלי הרכב הכבדים שיסכנו את חיי הילדים, פקקי ענק וכן מחסור בחניה באזור המתחם.

"לא הגיוני שבחניה של הבית שלי יתאמנו על חניות כשאני ממהר ועם קניות. לכן, התושבים החליטו לקחת יוזמה וארגנו הפגנה. זו שכונת מגורים לא אזור תעשיה", מסר שמואל ליפשיץ בשיחה עם מיינט ירושלים.

יו״ר האופוזיציה וסיעת התעוררות עופר ברקוביץ׳ אמר ל-mynet: ״לא ייתכן שמתחם טסטים יעבוד בשכונת מגורים. זוהי פגיעה קשה באיכות החיים של תושבי גילה, שגם ככה סובלים מעבודות הקמת הרכבת הקלה. לחץ התושבים צריך להמשיך. פניתי גם לשר התחבורה בעניין. נמשיך לפעול עד מציאת פיתרון אחר לחברת טלדר מחוץ לשכונה״.

כזכור, מתחם הטסטים היה ממקום שנים רבות בשכונת תלפיות ולפני כשנה עבר למרכז המסחרי 'אפ-טאון' בשכונת גילה כחלק מרפורמת ההפרטה של מבחני הנהיגה. מאז  הפגינו תושבי השכונה מספר פעמים נגד המעבר.

 צילום: שושי דוד

צילום: באדיבות התושבים

בחודש אוגוסט האחרון הוצבו על ידי העירייה תמרורים האוסרים על חנית כלי רכב פרטיים ברחוב התעשייה בתלפיות בהנחיית משרד התחבורה. אולם מאז עבר חצי שנה והעברתו עדיין מתעכבת.

 מתחם הטסטים בגילה. צילום: יואב דודקביץ'