ההפגנה בנושא. איובי: " אני פועל ללא לאות מול הגורמים הרלוונטיים". צילום: פרטי

'אויבים' מבית: עשרות מתושבי גילה יוצאים נגד יו"ר המינהל שלהם לשעבר, עופר איובי: "הוא הבטיח לטפל במתחם הטסטים לפני הבחירות, ונעלם כלא היה". לטענת התושבים, רכבים כבדים מסכנים את הילדים והולכי הרגל ויוצרים עומס כבד על התנועה באזור. את חיצי הביקורת הם מפנים בעיקר כלפי איובי, שלאחר הבחירות הפך לאחד היועצים הבכירים של ראש העירייה משה ליאון.  

התושבים זועמים על החלטת העירייה להקים במקום מתחם טסטים גדול, בגלל החשש מכלי הרכב הכבדים. "המצב נהיה בלתי נסבל", אומר מנחם ברודשנדל, תושב השכונה ואחד ממארגני המחאה. "סמי טריילרים מסתובבים פה באופן קבוע. השכונה הרבה יותר מלוכלכת משהיתה בעבר ועומסי התנועה פה רק הלכו וגדלו".

לטענת ברודשנדל, הוא קיים אסיפת מחאה לפני מספר חודשים, שלושה ימים לפני הבחירות המוניציפליות. מי שהגיע לאסיפה היה איובי. "הוא הבטיח הבטחות מפה ועד הודעה חדשה", אומר ברודשנדל. "איובי אמר שיטפל במתחם הטסטים אך אחרי הבחירות הוא נעלם כלא היה. לא שמענו ממנו מאז והוא לא עשה כלום כדי להוציא את הרכבים הכבדים מהשכונה".

קראו גם
• גילה: מסתמן ניצחון לתושבים - מתחם הטסטים יפונה מהשכונה

• תושבי גילה הפגינו נגד מתחם הטסטים: "לא ניתן שיהפכו לנו את השכונה לאזור תעשייה"
 פקקים, סכנה לילדים ומחסור בחניה: עצומה נגד מתחם הטסטים החדש בגילה

ברודשנדל מבטיח מאבק עיקש. "מבחינתנו, מהשבוע לא תהיה כניסת רכבים כבדים למטרות טסטים לשכונה".

עופר איובי. צילום: רפי קוץ

"אני פועל ללא לאות מול הגורמים הרלוונטיים"

מאיובי נמסר: "בחודשים האחרונים אני פועל ללא לאות מול כל הגורמים הרלוונטים וזאת על מנת להוציא את מתחם הטסטים מגילה, כולל הפעלת כל הכלים החוקיים העומדים לרשותי. אני שמח לבשר שאם הכל יילך על פי התכנון, המתחם ייצא מגילה כבר בחודשיים הקרובים וזאת לרווחת תושבי השכונה".