מלון דיפלומט. צילום: שלומי כהן

תושבי פסגת זאב יוצאים למאבק: "אל תעבירו את דיירי המקום המכונה 'מלון דיפלומט 'לרחוב שלנו".

תושבי הרחובות יוספטל, חיים גבריהו ומאיר גרשון טוענים השבוע כי ברשות מקרקעי ישראל (רמ"י) החליטו להקים מבנה בשטח הצמוד לגדר ההפרדה עם מחנה הפליטים שועפאט, אשר ישמש את מעון העולים, שנמצא כעת במלון דיפלומט שבשכונת ארנונה ועתיד להיסגר בקרוב.

בשני מכתבים ששלחו נציגי התושבים מפסגת זאב לרמ"י נטען כי "לא בטוח שאנשי המקצוע נתנו את דעתם על מספר בעיות שתשאירו לתושבי השכונה לאחר הבנייה. תושבי הרחובות הסמוכים לא ישבו בחיבוק ידיים ויתנו למבנה זה להיבנות בסביבת מגורנו. בסמוך למבנה המיועד יש בית ספר גדול וגן ילדים. אלה דיירים שיכולים להוות סכנה על הילדים הקטנים באיזור".

מרינה מחטיוק, תושבת השכונה ואחת מהפעילות הבולטות במאבק נגד המעבר, מספרת כי לפני כחודש פנו אל התושבים בכירים וסיפרו שנפלה החלטה להעתיק את מלון דיפלומט לרחוב שלהם.

"מבחינתנו זה לא יקום ולא יהיה", היא אומרת. "אין היתכנות לקיום של מקבץ דיור של מאות חוסים עם בעיות פיזיות ונפשיות", הוסיפה.

בין היתר מעלים התושבים גם את בעיית התחבורה. "פסגת זאב היא מהשכונות הצפופות בירושלים", נכתב. "העומס התחבורתי הינו נחלת יומם של כלל התושבים. הקמת המבנה צפויה להעמיס באופן ניכר על העומס התחבורתי הקיים כבר עתה".

תגובת רשות מקרקעי ישראל לא הגיעה עד למועד פרסום הכתבה.