תאונה בצומת השישה עשר -הארבעה| צילום: אילן ישעיהו
תאונה רודפת תאונה – והתושבים קוראים לשינוי: תושבים רבים בפסגת זאב טוענים כי כבר תקופה ארוכה שהצומת שבין רחוב השישה עשר לרחוב הארבעה הפכה למסוכנת ממש. לטענתם כמעט מדי שבוע מתרחשת במקום תאונה, כשרק השבוע נרשמה אחת נוספת. כעת הם קוראים לרשויות לטפל במצב.

אילן ישעיהו בעל חנות בגדים סמוך לצומת מעיד על ריבוי התאונות במקום ואומר כי יש לנקוט פעולות מניעה שיצמצמו את התאונות באמצעות בניית כיכר. "זה צומת מסוכן וצריכים לעשות משהו כדי למנוע התנגשות בין כלי רכב בצומת הזה", הוא אומר. "לפני זמן מה התקינו כאן באמפרים וזה עזר, אבל לא פתר את הבעיה. פעם-פעמיים בשבוע יש פה תאונות ואני חושב שחייבים לשים כיכר. מה גם שהבאמפרים נמוכים מדי ולא באמת גורמים לרכב שנוסע בכביש להאט".

עוד מוסיפים התושבים כי הראות בצומת לא כל כך טובה, מה שמוביל לא פעם לתאונות. "בדרך כלל זה קורה כאשר רכב בא מימין ואז הם נכנסים אחד בשני", אומר ישעיהו. "יכול לקרות מצב שנהג לא ממש שם לב שרכב אחר צובר מהירות קצת יותר מהרגיל ואז זה שחוצה את הצומת לא רואה אותו".

התושבים מסבירים כי מדובר בצומת שיש בו תנועה רבה ובקרבתו נמצאים בנייני מגורים, חנויות, בית כנסת וגן משחקים. "אני גר פה יותר מ-20 שנה וזה כביש מרכזי בשכונה", אומר דוד עידן, תושב המקום. "ילדים חוצים את הכביש, יש כאן הרבה אוטובוסים ותחבורה ציבורית. הכל כאן מאוד צפוף ואני חושב שחייבים לשפר את מצב הבטיחות בצומת הזה".

בן יאיר | צילום: אמיר לוי

הפעיל החברתי וחבר המינהל הקהילתי פסגת זאב רונן בן יאיר, שקיבל את פניות התושבים: "חיי אדם אינם הפקר. צריך לבצע פעולות מניעה ויפה שעה אחת קודם. אם הבאמפרים לא עוזרים  למנוע תאונות, אז ייתכן שכיכר או רמזור יסייעו לפתור את הבעיה ולכן צריך כבר עכשיו לקדם תוכניות לפתרון הבעיה ולא לחכות עד התאונה הבאה".

משרד התחבורה: "עיריית ירושלים, כרשות תמרור מקומית, אחראית על הסדרי התנועה שבתחומה. מכאן ששיפור הבטיחות בצומת נמצא בתחום אחריותה".

מהעירייה נמסר: "בעיית הבטיחות בצומת רחוב הארבעה ורחוב השישה עשר מוכרת לעירייה ולמינהל הקהילתי ותשולב בתכנית העבודה בשנה הבאה, זאת בהתאם לסדרי העדיפויות שהובאו לעירייה על ידי המינהל הקהילתי".