קרית יובל. צילום: יואב דודקביץ'

תושבי רחוב אורוגוואי בקרית יובל קיבלו בתדהמה את החלטת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה שאישרה השבוע (א') למתן תוקף את התוכנית להתחדשות עירונית ברחוב. "טרם קיבלנו תשובה רשמית מהוועדה ואנחנו שומעים זאת פעם ראשונה מהתקשורת", מסרו התושבים. 

התושבים טוענים כי כפי שהציגו בדיונים על התוכנית בפני הוועדה המחוזית - התוכנית סותרת באופן מפורש את תוכנית האב שהוכנה לשכונה.

בנוסף, התוכנית מבטלת את דרך הגישה לחניה לתושבי הרחוב, דרך אשר קיימת כבר 60 שנה עלייה טוענים התושבים לזיקת הנאה ברורה.  אם הוועדה לא תיעתר לדרישות הדיירים הם יפנו לבית המשפט.

"לא רצינו להגיע לנקודה הזאת, אך בלית ברירה אם הדברים נכונים - יש בכוונתנו למצות את כל התהליכים המשפטיים על מנת לבטל את התוכנית".

על פי התכנית שאושרה השבוע ייבנו 136 יחידות דיור שיוקמו בשלושה מבנים בני 10 קומות, מבנה בן 7 קומות ומבנה בן 9 קומות - מעל חניון תת קרקעי.  בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת הסדרת חניות במפלס הרחוב ובתת הקרקע , הקמת מרכז ציבורי שישמש כמועדון לקשיש או לבריאות המשפחה וכן שטח ציבורי פתוח. כמו כן, התוכנית מציעה הרחבה של המדרכות ברחוב אורוגוואי ורחוב וולטה, וכן מעבר להולכי רגל שיחבר בין שני הרחובות.