הנכס בקרמינצקי. השכנה: "אנחנו סוגרים את החלונות" | צילום: יואב דודקביץ

גן ילדים כחלק מיחידה דו משפחתית? מסתבר שבירושלים הכל אפשרי. רחוב קרמינצקי בקריית יובל הוא רחוב קטן ושלב עם בנייה נמוכה ומבנים דו משפחתיים, הכוללים כניסה פרטית. אבל מה קורה כשאחת מהדירות נמכרה לאיש עסקים חרדי מחו"ל שמייעד את הנכס לתלמוד תורה? את התשובה יודעת היטב משפחה המתגוררת בקיר המשותף עם הגן.

משפחת שיף ברחוב קרמינצקי 10 סובלים מכך כבר שלוש שנים. הגן החרדי שהחל לפעול במתכונת מצומצמת של עשרה ילדים עד השעה אחת בצהריים, הלך והתרחב. באותו הנכס ישנם כיום עשרות ילדים, שחלקם נמצאים בצהרון הפועל ביחידת הדיור עד לשעה ארבע אחר הצהריים.

התביעה העירונית הוציאה למקום באוגוסט האחרון צו שיפוטי שאוסר עליו לפעול בתור גן ילדים. אך שנת הלימודים שם החלה כסדרה ועכשיו יעלה הנושא לועדת התכנון ובניה בניסיון להכשיר בדיעבד את הפעילות במקום.

לאה שיף: "לגור במבנה המשותף לגן זה בלתי נסבל. אנחנו נאלצים לסגור את כל החלונות הפונים לגן בכל שעות היום עד שהם מתפזרים. בחודש אוגוסט גם עשו כאן הרחבות ושיפוצים ועכשיו הם מנסים להפוך הכל לחוקי. בכל מקרה הערך של הבית שלנו נפגע וכל שנה הפעילות רק מתרחבת באותו שטח של דירת מגורים ממוצעת".

מהעירייה נמסר: "רשת מרכז גני ילדים (מג"י), מפעילה את כיתת הגן העירונית במקום המדובר.  זהו גן עירוני חדש. על פי הנוהל הרגיל הוגשה בקשה לרישיון למשרד החינוך והיא אושרה ונותבה. לפי הצפי רישיון בפועל יגיע בימים הקרובים".