הפקק בהר חומה. צילום: פרטי

הצומת הפקוקה בכניסה והיציאה משכונת הר חומה עומד לפני מהפך: בעירייה אישרו היום (יום א') תכנית לפיה במקום מעגל התנועה יוקם צומת מרומזר שאמור לתת מענה לבעיית הפקקים.

כזכור בחודש שעבר פרסמנו במיינט ירושלים כי הכניסה והיציאה משכונת הר חומה היא אחד המוקדים הכי פקוקים בעיר, כאשר לרוב, עשרות אלפי תושבים עומדים בבקרים כעשרים דקות.

חבר המועצה משה ליאון, מחזיק תיק המינהלים הקהילתיים, שפעל בנושא פרסם אמש (יום ש') בדף הפייסבוק כי הוא פועל לפתור את הסוגיה מזה חודשים ארוכים.

ליאון הסביר למיינט ירושלים על חשיבות הפרויקט: ״שכונת חומת שמואל סובלת מפקקים חמורים והגיע הזמן לשים לזה סוף". ההחלטה על השינוי בצומת נעשתה בהתייעצות עם מספר גורמי מקצוע ביניהם: מומחים של אגף תחבורה בירושלים, משטרת התנועה ומשרד הבינוי והשיכון". עוד הוסיף ליאון: "שמחתי להנהיג את השינוי המיוחל ואני מקווה שזו רק ההתחלה".

בעירייה מסרו כי בנוסף לביטול מעגל התנועה בכניסה לשכונה וביצוע צומת מרומזר יוקמו שני רמזורים נוספים: "אחד על ציר נחל דרגה, מכיוון גוש עציון (צומת אחת לפני), ורמזור נוסף בצומת היציאה משכונת חומת שמואל א' - מרחוב יצחק ניסים.

חברת המועצה פלר חסן-נחום בירכה על הצעד אך עם זאת חוששת שהוא אינו מספיק: "הפתרון היחידי לפקקים בשכונה הוא פתיחת כביש גישה נוסף במקביל לדרך חברון, שיחבר את הר-חומה עם מרכז העיר".

"הרמזורים יתפקדו בגל ירוק כך שתתאפשר זרימת תנועה מיטבית בשונה מהמצב היום, היות והקיבולת מוגבלת במעגל התנועה", הסבירו בעירייה.