"הבניין החדש. צילום: ויקיפדיה, ARIK 7474

המעבר הקשה מקראוונים למבנה קבע: עשרות תלמידות בית הספר 'ארץ המוריה' שבהר חומה נותרו השבוע שעות מחוץ לכותלי המוסד. בסופו של דבר, לאחר המתנה ארוכה, הן נשלחו לביתן.

ביום ראשון השבוע צעדו עשרות תלמידות 'ארץ המוריה' בשמחה אל יום הלימודים. הסיבה: זו היתה הפעם הראשונה שהן מגיעות ללמוד בבניין החדש ועוזבות את הקרוואנים בהם למדו בשנים האחרונות. אולם כשהגיעו בשמונה בבוקר למבנה החדש הן גילו כי שעריו היו סגורים. מסיבה לא ידועה נאמר להן שעליהן לחכות בחוץ וכך, במשך שלוש שעות, חיכו הבנות בחום הלוהט ולבסוף נשלחו הביתה.

בית הספר 'ארץ המוריה' שכן עד לאחרונה במספר קרוואנים בכניסה לשכונה. בשנים האחרונות החליטה העירייה לבנות מבנה קבע למוסד החינוכי ולהעביר לשם את התלמידות.  "במוצ"ש כולנו התרגשנו שסוף-סוף הבנות הולכות ללמוד במבנה קבע נורמלי", תיאר אב לשלוש תלמידות בבית הספר. "הבנות הכינו את עצמן ללימודים והייתה התרגשות באוויר". לטענתו, בבוקר גילו כי שערי בית הספר נעולים. "אמרו להן שהן צריכות לחכות ושעוד מעט יפתחו את בית הספר. אז הן חיכו וחיכו ושום דבר לא קרה. ואז באחת עשרה בבוקר יצאו מבית הספר ושלחו את הבנות הביתה. זה הגיוני? איזה מין דבר זה?".

את האצבע המאשימה מפנה האב כלפי העירייה. "היא עשתה מהלך מבורך של בניית מבני קבע לבית הספר, אז למה היא סגרה את בית הספר בפועל? בהתחלה אמרו לנו שהמבנה ייפתח ב־1 בספטמבר וזה לא קרה. אחר כך אמרו לנו שהוא ייפתח ביום ראשון השבוע ושלחנו את הבנות שלנו בידיעה שהן הולכות ליום לימודים. מישהו לא טיפל באישורים המתאימים ובסוף שלחו אותן הביתה, זה פשוט חלם", סיכם.

העירייה: "התלמידות נכנסו ביום שלאחר מכן למבנה החדש. עבור הכניסה למבנה זה נדרשה העמותה לחתום על הסכם רשות השימוש על נספחיו. זה הומצא לעירייה חתום, לצערנו, רק ביום ראשון אחר הצהריים ועל כן בוצע המעבר יום לאחר מכן".