עשרות מדרגות ביציאה מהבית

חולה סעודי המרותק לכסא גלגלים ובתו שמתגוררים בנווה יעקב נאלצים בכל פעם לעבור בכניסה לבית עשרות מדרגות.

השניים אמנם מתגוררים בקומת הקרקע אך היציאה לחניה בחוץ רצופה בהרבה מדרגות, ובתו נאלצת להסיעו ואף להסתייע בשכנים על מנת להוציא את אביה עם כיסא הגלגלים.

למרות הקשיים הבת ציינה כי היא פנתה לעירייה בבקשת עזרה להתקנת רמפה בדרך הגישה מהבית לחניה, אך כל פניותיה כולל פניה אישית ונרגשת מצידה לראש העירייה לא נענו עד עתה .

"נוצר מצב אבסורדי שאני מוציאה את אבא מהבית רק כשהוא זקוק לעזרה רפואית דחופה. בשאר הימים והחודשים הוא מסתתר בביתו בלי יכולת ליצור כל קשר עם הסביבה, אינו יכול לצאת למועדון או סתם לשבת בבית קפה", כך סיפרה הבת למיינט ירושלים.

לדבריה אף אחד מהצוותים המטפל באביה לא יידע אותם בקשר לזכאות לקבל סיוע מהמדינה על מנת להתקין רמפה דרכה יוכל האב לצאת בחופשיות עם כסא הגלגלים .

חוק הנגישות תוקן בשנת 2005, ובמסגרת תקנות מורשי נגישות מבנים ותשתית וצורך לחוק לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות שחוקק בשנת 1998, הוא מאפשר לנכים ומוגבלים לקבל סיוע בהתאמת דרכי הגישה לדירתם ממשרד השיכון והבינוי וממשרד הבריאות.

תגובת העירייה: "ב- 02.01.18 התקבלה פניה במחלקת האחזקה (באגף שפ"ע) אודות הבקשה. הנושא ייבדק וייבחן על-ידי מחלקת האחזקה, בתאום מנהל ומתכנן רובע צפון".