גן ליפשיץ בבקעה. צילום: דובי פליקס

"עיריית ירושלים מפקירה את בטחון ילדינו בגני הילדים!", כתב בפייסבוק דובי פליקס, הורה לילד בן ברחוב נחום ליפשיץ בבקעה. פליקס טוען כי במהלך השיפוצים המתקיימים לאחרונה במתחם הגנים שנמשכים זמן רב, נכנסים עשרות פועלים למתחם ללא שמירה ובידוק, והשער המוביל לשני גנים במתחם נשאר פתוח. העירייה: "בוצעה בקרה על העובדים עם כניסתם למקום על ידי סייר הביטחון, וכן נעשו ביקורים במהלך העבודה".

"לא סביר שפועלי בנין ותשתית נכנסים לגן עירייה ללא בידוק ותוך הפקרת הביטחון של ילדינו במשך ימים שלמים. סייר הביטחון מגיע לבדיקה פעם אחת במקרה הטוב כי הוא אחראי על עשרות גני ילדים אחרים במקביל", הוא כותב. 

גן ליפשיץ בבקעה. צילום: דובי פליקס

מאז פתיחת הגנים בתחילת השנה, כך מסביר פליקס, נערכים שיפוצים בגן וההורים התלוננו בפני קצין הביטחון על כך. הפתרון שנמצא: סייר ביטחון יערוך סיור במהלך העבודות בגנים.

"מצד אחד אני שמח כי שיפצו את הגן וזה ברור שזה לטובת הילדים אבל מצד שני השער לא נשאר תמיד סגור ולא תמיד עומד שומר בכניסה", סיפר, "פעם אחת הוצאתי את הפועלים בעצמי, כדאי שהעירייה תדאג לביטחון הילדים שלנו לפני שיהיה מאוחר מדי". 

"מאז שמתחם הגנים נפתח השיפוצים נעשו בעצלתיים. כשרצו להריץ את השיפוצים הם הריצו", טענה אם לילד בגן.  

העירייה: "העבודות המדוברות, אשר הסתיימו היום, בוצעו בידיעת ואישור הקב"ט. הקבלן שפעל במקום נשא את כל האישורים הנדרשים ומדי בוקר בוצעה בקרה על העובדים עם כניסתם למקום על ידי סייר הביטחון וכן ביקורים במהלך העבודה. הבקרה על הנכנסים לגן ולחצן המצוקה פעלו באופן תקין.

"נדגיש כי בכל הגנים ישנה חבילת מיגון הכוללת גדר היקפית, מערכת בקרת כניסה חשמלית, לחצן מצוקה המחובר למוקד ביטחון עירוני וניידת אבטחה היקפית המסיירת במוסדות הלא מאובטחים בשכונה. בנוסף, רק לאחרונה הקימה עיריית ירושלים יחידה חדשה המונה 24 לוחמים בעלי הכשרה מבצעית הרכובים על 12 אופנועים ומצוידים באמצעי לחימה והגנה מתקדמים, שייתנו מענה מידי ואיכותי לכל אירוע".