בקרוב שני בתי ספר בשכונה. צילום: יוגב עמרני

ועדת הכספים אישרה היום (א') הקמה של שני בתי ספר על יסודיים בהר חומה. שני בתי הספר שייבנו: ממלכתי וממלכתי דתי.

מדובר בבשורה משמחת עבור אלפי תלמידי השכונה, שעד עתה נאלצו לנדוד לתיכונים בשכונות הסמוכות בשכונה. זה שנים שתושבי השכונה נאבקו על מנת להקים בית ספר על יסודי בשכונה והיום כאמור אושר סופית המהלך. הקמת התיכונים, שישתייכו לזרמים הממלכתיים, צפויה לחזק את השכונה ולמשוך אליה קהל צעיר ואיכותי שעד עתה נמנע מלהגיע לשכונה עקב מחסור במוסדות חינוך ראויים.

תושבי השכונה מחו מספר פעמים על כך ש-2,500 תלמידים נאלצים ליסוע מידי יום כדי ללמוד בשכונות המרוחקות. על פי התושבים, זמן הנסיעה עומד על כשעה וחצי מאחר והכניסה להר חומה פקוקה בכל בוקר. התושבים פנו לברקת באמצעות מכתבים ואף פתחו במחאת כריות ושוקו שחולקו לתלמידים על האוטובוסים בשכונה.

פלר חסן נחום, יו"ר סיעת ירושלמים: "בשנה האחרונה נלחמנו כדי שהעירייה תמצא פתרון לתלמידים, ותבנה בתי ספר בשכונה עצמה. בנוסף, דרשנו שהעירייה תארגן הסעות לתלמידים שלומדים מחוץ לשכונה, עד שיבנו בתי הספר החדשים. אני שמחה שהמאמצים שלנו סוף-סוף נשאו פרי, ושוועדת הכספים אישרה בניה של שני בתי הספר על יסודיים, גם לזרם הממלכתי וגם לממ"ד. נמשיך להתעקש על עניין ההסעות עד שיהיו מוסדות לימוד ראויים בכל שכונה, כי אין סיבה שהתלמידיפ יצטרכו לבלות שלוש שעות ביום בדרכים".

אלעד מלכא (התעוררות) מסר: "הקמת מוסדות חינוך על יסודיים דתיים וחילונים תמשיך את תנופת הפיתוח ותחזק את המגזר הציוני בשכונה. שכונת הר חומה נבנתה ללא התאמת תשתיות ראויה בחינוך, בתחבורה ובשירותים חברתיים. תנועת התעוררות עמלה להדביק את הקצב ולשפר את תשתיות השכונה בכל התחומים. נמשיך עד שהר חומה תקבל את השירותים הראויים כמו כל שכונה אחרת בעיר".