צילום המחשה: shutterstock

בינואר האחרון הודיעה העירייה על הקמת ממ"ד ראשון בגבעה הצרפתית, זאת בעקבות לחץ תושבים. כעת נראה כי מיעוט נרשמים יביא לסגירתו של בית הספר שעדיין לא הוקם.

בימים האחרונים, לאחר סגירת הרישום, מסתמן כי לא נרשמו מספיק תלמידים לבית הספר החדש. למרות לחץ התושבים בשכונה, הם לא מצביעים ברגליים ואין מספיק נרשמים על מנת לפתוח כיתה. בשבועות האחרונים מנסה העירייה למצוא פתרונות כגון איחוד בית הספר החדש עם בית ספר ממלכתי רגיל, אך כרגע אין החלטה סופית.

כזכור לפני כחודשיים פרסמה העירייה הודעה משמחת עבור התושבים הדתיים של הגבעה הצרפתית: בית ספר ממלכתי דתי ראשון ייפתח בשכונה. כבר בחודש דצמבר אישרה העירייה למיינט ירושלים על כוונתה לפתוח בית ספר דתי בשכונה לאור דרישת התושבים.

"הוחלט לבחון לעומק אפשרות של הקמת בית ספר יסודי ממ"ד בגבעה הצרפתית", אז נמסר מטעם העירייה, "המינהל הקהילתי הודיע על תמיכתו ביוזמה ועל כן אנו בודקים היתכנות ליישומה כבר בשנת הלימודים הקרובה". גם ראש העירייה ניר ברקת הוסיף שהוא "מחויב לקהילה הדתית לאומית בירושלים".

למשפט שהוסיף ברקת ישנה חשיבות עצומה שאולי מספרת את כל הסיפור סביב המהלך של הקמת בית הספר, שכעת לפחות נראה מיותר. מספר חודשים לפני ההצהרה על פתיחת הממ"ד פרסם ראש העירייה את "מתווה ברקת" שמחלק את מוסדות החינוך בירושלים על פי מגזרים. המגזר הדתי - לאומי הושפע רבות מהמתווה, וברוב המקרים לרעה. בתי ספר שעברו בקיץ למבנים אחרים בעל כורחם הקימו עליו את המגזר הדתי לאומי.

העירייה: "בצעד חסר תקדים החליטנו על הקמת שישה בתי ספר לציבור הציוני בשנת הלימודים תשע"ט. בהמשך לשיח עם התושבים ובשיתוף פעולה מלא עם המינהל הקהילתי, הוחלט במינהל החינוך על פתיחת תהליך לבדיקת היתכנות הקמת בית ספר ממ"ד בגבעה הצרפתית. זהו מהלך היסטורי אשר אנו עדיין נמצאים בשיאו. העירייה ממשיכה בשיח שוטף עם קבוצת ההורים במטרה לחזק את הקהילה הצעירה ולתת מענה מיטבי לבקשותיהם ולצרכיהם".