רחוב בן דוסא בגוננים. צילום: תושבי השכונה

דיירים המתגוררים ברחוב בן דוסא בשכונת גוננים מאיימים למנוע את פתיחתו של מתחם הכולל 8 גני ילדים ברחוב, לטענתם העירייה לא לקחה בחשבון היבטים שונים מבחינת מעבר כלי רכב במקום. דבר שעלול ליצור כעוס תחבורתי כדבריהם.

הדיירים מוחים על כך שהעירייה שינתה לחלוטין את מסלולם של כלי הרכב במקום, בשכונה הוצרו מדרכות והוצבו תמרורי 'אין-כניסה' בכניסה לרחוב בן דוסא מכיוון רחוב יוסי בן יועזר.

עתה, הכניסה למתחם הגנים תתאפשר רק מרחוב רשב"ג, מדובר על רחוב צר וקטן (כ-130 מטר), בעל נתיב בודד לטענת תושבי השכונה מדובר במהלך לא אחראי המהווה גם סכנה בטיחותית. כאשר המתחם יחל לפעול באופן מלא, לפי הערכות אמורים לעבור במקום כ-150 כלי רכב, דבר שלא עולה בקנה אחד עם רוחב הכביש.

הכניסה למתחם הגנים. צילום: תושבי השכונה

"מדובר על סדר גודל של 150 ילדים בגנים, כלומר מעל 100 כלי רכב פרטיים ורכבי הסעות שיגיעו למקום מידי בוקר בעת ובעונה אחת. צפיפות כזו של כלי רכב במקטע שכזה תיצור פקק מכל הכיוונים, התושבים יישארו נצורים בבתיהם בלי יכולת לצאת לעבודה וחמור מכך – הולכי רגל והילדים נמצאים בסכנה .לא ניתן לעירייה לפגוע באיכות חיינו", מסרו הדיירים.

העירייה: "שטח הכניסה לרח' בן דוסא הינו שטח המיועד לצרכי ציבור. תוכננו בו 8 גני ילדים כמענה לצרכי השכונה. תכנון הגנים לקח בחשבון את סוגיית התנועה והותאם לעומס התנועתי. לטובת בניית הגנים נדרש היה לייצר דרך חדשה שתהיה מותאמת לגבולות המגרש

"בנוסף לכך, לטובת התושבים ובהתאם לבקשתם תוכנן מחדש הצומת משה ברעם/יעקב פת והוספה זרוע רביעית לטובת חניית התושבים. התכנון הוצג לתושבים לאורך מספר מפגשים והתקיים לגביו שיח מקצועי עמם כולל התאמות לתכנון ההסדר הנוכחי באזור קיבל את כל האישורים הנדרשים כולל אישור המינהל הקהילתי".