המחשה: שאטרסטוק

עובדת חדשה בצהרון הגיעה לאחרונה בשעות הבוקר לגן שבו היא עובדת ולאחר שישבה זמן מה עם הילדים וככל הנראה משכה בכוח את אחת הילדות לאחר שטענה שהיא 'מיוחדת'. הגננת חשה שמשהו לא תקין והזמינה משטרה. ההורים נסערים.

המקרה החל לפני כשבועיים, כשהגיעה עובדת חדשה לצהרון באחד הגנים בשכונה. בשבוע שעבר (א'), הגיעה שוב אותה עובדת לגן שבו היא מלמדת והתיישבה עם הילדים בכיתה. יום לאחר מכן חזרה העובדת לגן והחלה להתקרב לאחת הילדות תוך שהיא מרעיפה עליה שבחים. בשלב מסוים הגננת, שחשדה שמדובר במקרה מוזר, ביקשה מאותה עובדת לצאת מהגן.

"פתאום היא החלה להתקרב אליה וניסתה לקחת אותה בכוח", אומרת ל', אמא של אחד הילדים בגן. "העירייה אמורה לפקח על הצהרונים", הוסיפה אמא אחרת, "איך יכול להיות שלא עשו בדיקת רקע? אנחנו דורשים תשובות". 

מיד לאחר האירוע הוזמנה משטרה למקום ותלונה הוגשה נגד העובדת. בבוקר שלאחר האירוע הגיעה פסיכולוגית מטעם העירייה על מנת להרגיע את הילדים.

העירייה: "מדובר על עובדת שהועסקה כסייעת מחליפה באמצעות מינהל קהילתי הר חומה פעמים בודדות, ושובצה לגן הנ"ל באופן חד פעמי ביום חמישי האחרון. באירוע הנ"ל הגיעה העובדת לגן שלא בשעות עבודתה, אולם חשוב לציין כי בשום שלב לא ניסתה העובדת להוציא מהגן את אחד הילדים כפי שנטען. 

"מיד עם דיווח האירוע על ידי הגננת, זומנה משטרה למקום ונעשתה בדיקה מעמיקה על ידי אנשי מינהל חינוך, לאחריה העובדת זומנה לשימוע והוחלט שלא להמשיך את העסקתה".