השיפוצים במבנה. "העירייה לא מצאה חריגה אף לא סנטימטר חריגה". צילום: פרטי

נלחמים למען שימור בית הכנסת: ותיקי שכונת מוסררה נפגשו לאחרונה עם ראש העירייה ניר ברקת בתקווה שיסייע להם במאבק העיקש שהם מנהלים. על הפרק: קרב מול אנשי חסידות גור על אחד מבתי הכנסת הוותיקים בשכונה. הטענה: בחסידות שכרו את המבנה כדי להקים בו ישיבה - אך פוגעים במבנה המיועד לשימור.

בית הכנסת 'עולי מרוקו' שברוחב הע"ח במוסררה עומד באותו המקום כבר 50 שנה ונמצא בבניין המיועד לשימור. מי שעבר לאחרונה באזור לא היה יכול לפספס את השיפוצים שעובר המבנה. לדברי אבי מויאל, יו"ר המינהל הקהילתי ומי שסבו היה בין מקימי בית הכנסת, לחלק מתושבי השכונה מותר, על פי החלטת בית המשפט, להמשיך להתפלל במבנה

אלא שמרבית ספרי התפילה והריהוט של בית הכנסת הוצאו ממנו וכעת הוא הפך לאתר בנייה. "השיפוצים חורגים מההיתר", טוען מויאל. "הם הורסים מבנה של עשרות שנים שיש בו אלמנטים שהוגדרו מיועדים לשימור". 

לדברי התושבים, ניתן היתר להרוס את הגג הישן, לשפץ ולשנות את השיפוע במעט, אלא שבשטח השיפוצים חרגו מהמותר. "במקום לבנות את הגג החדש לפי ההיתרים הם הרימו עוד קומה".

התושבים פנו לעירייה ואף נפגשו עם ברקת וביקשו ממנו להירתם למען שמירת בית הכנסת. "יצאנו מאוכזבים מהפגישה", הם אומרים, "אבל אמרנו את מה שעל ליבנו ואנחנו מאמינים שהצדק איתנו". 

העירייה: "קיים מעקב שוטף אחר הבנייה במקום. במידה ויתברר כי העבודות חורגות ממה שאושר, הן יפעלו בהתאם להנחיות היועץ המשפטי לעירייה".

עו"ד קובי אמסטר, הבעלים הרשום של הקרקע בשם בית הכנסת: "תושבי השכונה מביאים את פקחי העירייה מידי יום, אך למורת רוחם העירייה לא מצאה אף לא סנטימטר של חריגהמדובר באנשים בעלי אינטרס פרטי שתמו גוף ציבורי, המנהל הקהילתי, למאבק משפטי נגדי ונגד העירייה".