הכלבה מחפשת את גוריה. צילום: אפי צבאג

מחפשים את הכלבה: 10 ימים לאחר המקרה המזעזע בו תועדו פקחים של עיריית ירושלים מפרידים גורי כלבים מאמם ולוקחים אותם אל מותם, מספר תושבים ירושלמים מנסים לאתר את הכלבה, שנראתה משוטטת באזור האירוע מספר פעמים, כנראה בניסיונות לאתר את גוריה.

תושב העיר אפי צבאג ושתי מתנדבות נוספות, מגיעים למקום בקביעות ומחכים שהיא תגיע. "נראה שהיא מחכה שגוריה יחזרו מההסעה שלקחה אותם אבל לא תשיב אותם לעולם", אמר צבאג.

הכלבה מחפשת את גוריה. צילום: אפי צבאג

הסיפור עורר הדים בלתי רגילים בפייסבוק ואלפי תגובות נזעמות נגד השירות הווטרינרי בעיריית ירושלים והעומד בראשו. אפי צבאג איש עסקים ירושלמי שהסיפור נגע בנפשו ומאז אינו מניח לו, מינף את העניין ולקח אותו צעד אחד קדימה. המטרה שלו היא להחזיר לכלבה את שמחת החיים ולהחזיר את האמון בבני אדם. "אני בעצמי לא ראיתי עד הסוף את הסרטון שפורסם, השניות הראשונות הספיקו לי להבין את מה שהולך להתרחש", הסביר צבאג.

במשך כעשרה ימים השלושה יחד עם כלבו של צבאג – חץ, מתצפתים על הרחוב ממנו נעקרו גוריה סמוך לשעה בה נלקחו ממנה. "יום יום היא צועדת באותה דרך מקווה שאולי היא תמצא אותם שוב".

צבאג טוען כי מאחר ומדובר בכלבת בר היא צריכה לעבור שיקום: "אנו רחוקים ממנה מרחק נגיעה. התייעצתי עם לוכד בעלי חיים שאמר לי כי שלב ראשון צריך להחזיר לה את האמון בבני אדם, משימה קשה ומורכבת. רק לאחר מכן יהיה ניתן ללוכדה ולהעבירה למשפחה מאמצת. אני לא יכול לעשות כעת מאומה מלבד לחשוב על הסבל שהיא עברה ועוברת".

צבאג והמתנדבות בנו במקום פינת האכלה לכלבה כדי שלא תדרס. "אם אכשל לא אסלח לעצמי".

צבאג וכלבו. צילום: מתוך הפייסבוק

בטנו מלאה גם על ארגוני בעלי החיים בירושלים: "אף אחד מאותם ארגונים שחרטו על דגלם לעזור לבעלי חיים חסרי ישע לא הגיע לשכונה או הציע את עזרתו לחפש אחריה, או לאמץ אותה ולעזור לה להתגבר על המכאובים. איפה הם אותם ארגוני צדקה למען חיות, ברגע אמת כאשר צריך אותם בשטח הם נעלמים הם אפילו לא הקימו קול צעקה".

בנוגע לפקח שהפריד בין הכלבה לגוריה אמר: "אני קורא לאותו פקח לשים את המפתחות ולעזוב מייד את השירות הווטרינרי. אדם כזה לא ראוי להמשיך ולעבוד מדינה שלמה הייתה בהלם מהסיפור הבלתי אנושי הזה ושמחת החג לרבים מתושבי הארץ הושבתה.

"מעמדת התצפית בשכונת גילה אני קורא למשרד החקלאות להשעות את המעורבים בעניין הזה אסור שמקרים כאלה יחזרו צריך לעקור התנהגות כזו מן השורש".

בינתיים משכונת גילה אומר אפי כי יש ציפיות ממנו שהוא יוביל את הכלבה לשיקום וידאג למשפחה אמיתית עבורה: ״שלשום היא לא הגיעה לפינת ההאכלה. אני מקווה שהיא בסדר כל יום שעובר והיא מגיעה ליבי מתמלא בגאווה וכל יום שעובר בלי שאראה אותה ליבי מחסיר פעימה. זו פרוצדורה שיכולה לקחת עוד ימים רבים, אני מקווה שהסוף יהיה טוב", סיכם.