העץ שנוסר בשכונת רמות. צילום: תושב השכונה

שבוע לל"ג בעומר וילדי ירושלים מתחילים לחפש אחר עצים למדורה. בשכונת רמות מצאו דרך יצירתית ביותר להשיג חומרי בעירה  - כריתת עצי אורן שלמים.

תושב רמות עשה את דרכו השבוע (ג') מלביתו שברמות א' ונתקל בכניסה לרמות בעץ שנוסר ועגלה שהוצבה לידו.

העץ שנוסר ברחוב טרומן – סולם יעקב. צילום: תושב השכונה

הבוקר (ה') הוא מצא ברחוב טרומן – סולם יעקב גזע עץ שככל הנראה נוסר. התושב טוען כי לא מדובר בתופעה חדשה: "יש תושבים שמרשים לעצמם לכרות עצים שלמים במרחב הציבורי. זה גם קרה בשנה שעברה. הגעתי הבוקר למקום אחרי כמה דקות וראינו ניסיונות חיתוך בעצים שמסביב".

כאמור, כריתת עצים מחייבת אישור כחוק מהגורמים העירוניים, כריתה ללא קבלת היתר שכזה מהווה עבירה פלילית שלצידה עונשי מאסר וקנסות. 

העירייה: "המקרה מוכר והועבר אלינו מכמה גורמים. עם קבלת הדיווח צוות השיטור העירוני הגיע למקום במהירות האפשרית, אך לצערנו לא הצליחו לראות את העבירה ואת הגורם שביצע אותו, שכנראה הספיק להיעלם מהמקום כאשר הבחין בניידת השיטור העירוני מתקרבת למקום .

"במקום שהו מספר ילדים קטנים מתחת לגיל 10-11 ולא ניתן היה לדלות פרטים ולקבל מידע על מבצע העבירה, וכך גם מהסרטונים שהופצו ברשתות החברתיות. מדובר לצערנו בתופעה מכוערת, המתרחשת בעיקר לפני ל"ג בעומר והעיריה רואה זאת בחומרה.

"צוותי השיטור תוגברו בכל האזורים והשטחים המיוערים, על מנת לייצר הרתעה ולמנוע כריתת עצים נוספת ופגיעה במרחב הציבורי וקוראת לתושבים לדווח על כל מקרה דומה ולפעול בהתאם להנחיות בל"ג בעומר כפי שמופיעות באתר העירייה".