תושבי מלחה מפגינים הבוקר. צילום: קותי פונדמינסקי

עשרות תושבי מלחה הישנה הפגינו הבוקר (א') נגד כוונת העירייה לבטל את הפנייה שמאלה מרחוב קוליץ לרחוב חכם אברהם.

השינויים הם עקב רמזור צומת הכניסה למלחה מרחוב השועל והפיכת הכביש בין גולומוב עד צומת אורה לכביש עורקי.

התושבים טוענים כי המהלך לא נעשה בשיתוף עם נציגי השכונה ותוכניות התכנון לא הועברו לעיונם כמתבקש בחוק, צעד זה מתווסף לשורת קשיים שחווים התושבים - פקקי תנועה כבדים בעקבות משחקי הספורט באיצטדיון טדי וארנה ."האם הקשיים שאנחנו חווים בעקבות משחקי הכדורסל והכדורגל לא מספיקים, האם ההשתדלות הזו שלנו לא מספיקה? עכשיו העיריה רוצה לבטל את הפנייה שמאלה דבר שיקשה עוד יותר את הגישה לשכונה", מסרו התושבים.

יו"ר המינהל הקהילתי במלחה, דרור בקל: "שכונת מלחה רבתי, ובעיקר תושבי שכונת מלחה הוותיקה סובלים מהתעלמות עקבית של העירייה מצרכיהם הבסיסיים. הדבר בא לביטוי גם בשינוי הסדרי התנועה הנוכחיים, שפוגעים בכניסה והיציאה מבתיהם".

החסימה המתוכננת גם תהיה לכניסה למלחה הישנה, וכך כמאה משפחות הגרות במקום יאלצו להמשיך עד לרחוב השועל ולעשות עיקוף גדול.

שירן יחיא, אחת מהפעילות שהפגינה הבוקר:" מדובר בחוסר התחשבות משווע. העירייה לא אמרה לנו דבר, לא שאלו את דעתנו וכלל לא הטריחו עצמם אפילו להודיע לנו מראש. פשוט גילינו את זה שהחלו לפני מספר ימים העבודות בצומת. מעבר לפגיעה הקשה בתושבים זה יפגע באופן קריטי בעסקים כאן יש משתלה וסטקייה שאף לקוח לא יעשה את הסיבוב הממושך כדי להגיע אליהם. יש גם גן ילדים שייפגע ולתושבי שכונת מלחה החדשה יווצרו עומסים גדולים ללא שום הצדקה".

"הפרויקט תואם עם המינהלים הקהילתיים"

תגובת העירייה: "הפרויקט תואם עם נציגי המניהלים הקהילתיים והרובע, לפני הביצוע ואף התקיים כנס להצגת התוכניות. יש לציין כי נציגי המינהלים הקהילתיים ברכו על הפרויקט וביקשו לקדמו על מנת לצמצם את העומסים והפקקים בציר זה.

"במסגרת התכנון מבוטלות אפשרויות הפניות שמאלה למלחה הישנה, זאת לאור קרבת הצומת ל- 2 צמתים אחרים (גולומב והשועל), ובשל הנחיות משרד התחבורה כי לא ניתן להשאיר צומת זו הן מבחינה בטיחותית והן מבחינת הפרעה לתנועה.

"בשבועות האחרונים לאחר שהחלו העבודות בפועל, חלק מתושבי משכונת מלחה הישנה הודיעו כי הם מתנגדים לתוכניות וביקשו להשאיר את אפשרות הפניה שמאלה, או לאפשר לעשות פרסה ברחוב השועל.לאחר בדיקה מול גורמי המקצוע בקשתם התקבלה ונמסר להם כי תתאפשר פניית פרסה ברחוב השועל, כפי שביקשו".