העבודות במשכנות האומה. צילום: רפי קוץ

המאבק נגד העבודות במשכנות האומה, שלב הבלבולים: התושבים הגישו לאחרונה מכתב תגובה לטענות העירייה, בנוגע לעתירה שהוגשה נגד כיכר ספרא על העבודות בחניונים בשכונה. במכתב טוענים התושבים כי לתגובת העירייה אין כל בסיס מדעי או מקצועי. הסיבה: היא מתייחסת לחניון לא רלוונטי. 

תחילת הפרשה לפני כחודשיים, אז החלה העירייה את עבודות הבנייה של חניוני אגד סמוך לפרויקט משכנות האומה. מאז טוענים התושבים כי חייהם הפכו לסיוט. בהתאם לכך הם פנו לרשויות ולערכאות משפטיות בניסיון לפתור את מצוקתם. 

בין השאיר עתרו לבית המשפט הורים שילדיהם לומדים בגנים הסמוכים לאתר העבודות, בטענה כי הפעלת החניון תפגע בבריאותם של התושבים ושל ילדיהם. הם ביקשו למנוע את עבודות הבנייה ואת הקמת החניון באזור. עתירה נוספת הוגשה על ידי התושבים עצמם.

לאחרונה הגישה העירייה את תשובתה לעתירת התושבים. היא הציגה מסמכים ותסקירים סביבתיים שנערכו מטעמה ומאשרים כי הקמת החניון היכל המשפט אינה מסכנת את בריאות התושבים ואינה חורגת מהתקנים הקבועים בחוק. אבל התושבים לא קיבלו את תשובת העירייה, ולאחרונה הגישו מכתב תגובה לטענות העירייה, שבו טענו כי בכיכר ספרא מטעים בכוונת תחילה וכי המסמכים שהגישה כלל אינם נוגעים לחניון המדובר, אלא לחניון בית החייל. 

בית המשפט הודיע לצדדים כי בקרוב יקבל החלטה בנושא. 

העירייה: "עיריית ירושלים עומדת מאחורי כל המסמכים וחוות הדעת המקצועיות שהגישה והדברים יתבררו בבית המשפט. לכל אורך הדרך העירייה עומדת בקשר רציף עם התושבים ועושה את כל המאמצים לשמור על שגרת חייהם, וכמובן להגן על שלומם ובריאותם, זאת ללא קשר לדיון המשפטי וכך תמשיך".