הצינור שהוציא את העשן מהבריכה. צילום: ליזי זהר

הנס של מתנ"ס פיליפ ליאון: שריפה גדולה פרצה בשבוע שעבר במלתחות של המינהל הקהילתי בקרית יובל וסיכנה ילדים שהיו באותה עת בחוג בבריכה. בסופו של דבר, בסיוע של חמישה צוותי כבאות, הם חולצו, אך במשך מספר ימים הפעילויות במקום בוטלו. הסיבה לדליקה: מגבת שהושארה בסאונה.

האירוע התרחש ביום חמישי שעבר. האש, שהחלה כאמור מאזור הסאונה, התפשטה במהירות לאזור מלתחות הגברים ומשם המשיכה לבריכה. באותה השעה פעל במקום חוג שחייה לילדים, ולמזלם המציל והמדריך שמו לב לאירוע והגיבו בזריזות. "הם פעלו בתושייה רבה, משו את הילדים מהמים ווידאו שאין אף אחד בסביבה", אומרים במתנ"ס. "הם יצאו אחרונים מהמקום ונזקקו לטיפול רפואי בגלל שאיפת עשן".

בהמשך הציבו במקום מאווררי ענק. "היה ריח חריף של עשן בכל החלל של המתנ"ס", אומרים שם. "לכן חברת הביטוח הזמינה מיד חברת שיקום". 

אנשי חברת השיקום הגיעו לבחון את האוויר המזוהם ושיקמו את האזור גם מבחינה סביבתית וגם מבחינה פיזית. השבוע החליטו במתנ"ס להפעיל מחדש את השירותים השונים וסיכמו כי "זה היה נס גדול". גן הילדים, שנמצא בצידו השני של המבנה, נפתח כבר ביום ראשון בבוקר, ובמהלך השבוע חזרו לפעול גם שיעורי הסטודיו וחדר הכושר. "את הבריכה ייקח זמן להפעיל", הם אומרים. "יש עוד דברים שנצטרך לשפץ לפני שיוכלו לחזור אליה תושבים. אנחנו נמצא פיצוי לכל מנויי הבריכה על הזמן שבו היתה סגורה", הם מבהירים.

במערך הכבאות אישרו השבוע כי על פי ממצאי החקירה האש פרצה ככל הנראה ממגבת שהושארה בסאונה ועלתה באש.