העבודות בסיירת דוכיפת השבוע. צילום: אריה קינג פייסבוק

ביום שלישי החלו במפתיע, ובניגוד להסכמות, העבודות לסלילת נתיב תחבורה ציבורית (נת"צ) ברחוב סיירת דוכיפת בפסגת זאב. הדחפורים עלו על השטח אף שבישיבת המועצה האחרונה הצהיר ראש העירייה ניר ברקת שתחילת העבודות תידחה בחודש עד לישיבת המועצה הבאה במטרה למצוא פתרון שיהיה מקובל על התושבים.

בעירייה מספרים שברקת נאלץ להסכים לכך כדי להוריד מסדר היום הצעה לסדר שהעלה חבר המועצה אריה קינג נגד העבודות. תמכה בהצעה גם סגנית ראש העירייה יעל ענתבי, תושבת השכונה, שמנהלת כבר ארבע שנים יחד עם התושבים מאבק נגד תוכניות העירייה ומשרד התחבורה לשנות את הסדרי הנסיעה באזור.

המתנגדים טוענים שהנתיב החדש יתפוס קרוב ל־300 מקומות חניה שמשרתים כיום את התושבים לאורך הרחוב כולו. כמו כן הנתיב החדש ידרוש תוספת רמזורים וכן ביטול של מעגל תנועה שמתפקד היטב כיום.

לדברי התושבים, גם לא ניתנה להם אפשרות מסודרת להגיש התנגדויות לשינויים, שכן מדובר בשינוי תחבורתי בדרך קיימת שלא נדרש לה כלל אישור של ועדות התכנון. במקביל קיימת תוכנית הרבה יותר משמעותית לשיקוע הרחוב, שזכתה לאישור הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אך מעוכבת כעת לבקשתו של חבר המועצה יוחנן ויצמן, שדרש לאשרר אותה במליאת המועצה.

לנוכח הפרת ההבנות ארגנו חברי המועצה סיור דחוף השבוע. "נדהמתי לראות שהטרקטורים מתחילים את העבודות במקום", אמר קינג. "זאת בושה שהעירייה מתנהלת ככה ולא מכבדת סיכומים והבנות. להצעה שלי לסדר היה רוב והיא היתה מתקבלת ועוצרת את הפרויקט כולו. הסרתי אותה רק כי ברקת התחייב להקפיא לחודש את תחילת העבודות. מילא זה שלא עומדים במילה כלפי התושבים, או אפילו שלא עומדים במילה שנתנו לחברי אופוזיציה, אבל הפעם גם מחברי הקואליציה עושים בדיחה".

העירייה: "בישיבת המועצה לא ניתנה שום הנחיה להשהות או להקפיא את העבודות להקמת נתיב תחבורה ציבורית בפסגת זאב.