הזיהום בסמוך לשכונת רמות. צילום: חיים פנירי

מכת יתושים קשה פוקדת לאחרונה את שכונת רמות. הסיבה: מי שופכין הזורמים בפאתי השכונה ללא כל טיפול מצד הרשויות. כמו כן, מזג האוויר השרבי ששורר בימים האחרונים גורם להגברת התופעה.

תושבים רבים סיפרו לחדשות מיינט כי הם נאבקים מדי לילה במכת היתושים המשפיעה על האזור כולו. לטענתם התכשירים להקלה בכאב כתוצאה מעקיצות אזלו ברוב בתי המרקחת בשכונה בשל הביקוש הרב.

בקבוצת הפייסבוק השכונתית סיפר אחד התושבים על התופעה: "קטסטרופה. אני הורג כל לילה עשרות יתושים. זה הורס לי את השינה ואני לא יכול לתפקד כראוי במשך היום בשל מסחור בשעות שינה, מישהו צריך להרים את הכפפה לשים סוף לסבל הזה". אב לבנות סיפר גם הוא בקבוצה: "הבנות שלי עקוצות מכף רגל ועד ראש".

ההודעות של המינהל הקהילתי רמות לתושבים

המינהל הקהילתי פרסם לפני מספר ימים הודעת אזהרה מטעם העירייה בנוגע למכת היתושים בשכונה: "סכנה! יתוש האדם המצרי והנמר האסייתי הדוגרים החצרות הבתים - יתוש זה גורם לעקיצות מכאיבות ועלול להעביר לאדם נגיפים המעבירים מחלות כדוגמת קדחת הנילוס".

ההודעות של המינהל הקהילתי רמות לתושבים

תושב השכונה, חיים פנירי מצביע על הגורם הישר ליתושים - מי ביוב העוברים בפאתי השכונה המגיעים משטח הרשות הפלסטינית: "תושבי צפון העיר סובלים ממכת יתושים שלא הייתה באזור כבר עשר שנים".

בדומה לשכונת רמות, גם תושבי פסגת זאב מזרח מתלוננים על ריח רע שמגיע מכיוון מחנה הפליטים שועפאט שנמצא סמוך לשכונה.

תגובות:

העירייה"כל נושא המים והביוב בירושלים הינו באחריות חברת הגיחון".

משרד הבריאות: "תחומי מניעת מפגעי זרימות שפכים ומזיקים נמצאים באחריות המשרד להגנת הסביבה".

חברת הגיחון: "זרימת הביוב המדוברת אינה באחריות חברת הגיחון. מדובר בתוצאות עבודה של גורם אחר ובנוסף זה המקום לציין כי אף התשתיות אינן בבעלות או אחריות הגיחון. למרות שהמצב אינו באחריותה של חברת הגיחון, בשל אחריותה לתושבי השכונה ולבקשתם, בודקים אנשי המקצוע של הגיחון יתכנות למציאת פתרון זמני לבעיה. בימים הקרובים יגיעו אנשי המקצוע להחלטה אם ניתן לבצע את הפתרון הזמני".

ביקשנו תגובה מהמשרד להגנת הסביבה אולם היא טרם נמסרה.