רמת שרת. צילום: שחר הנובר

רעש ופיח: תושבים בשכונת רמת שרת טוענים כי לאחרונה חייהם נהפכו לסיוט של ממש. לטענתם מידי לילה מגיעים אוטובוסים רבים לתחנת הסיום ושם מחכים לצאת 'לסבב' חדש, כל זאת במקום לדומם את המנוע, כפי שמחייבות תקנות משרד התחבורה והמשרד להגנת הסביבה הנהגים משאירים את המנוע דולק מה שגורם למטרד רעש ויוצר זיהום אוויר.

תושב רחוב קדיש לוז, שחר הנובר שצילם את הסרטונים והתמונות אמר בשיחה עם חדשות מיינט: "אין שום סיבה הגיונית שהאוטובוס יישאר דלוק חצי שעה. הרעש רציף מכיוון שכל הזמן האוטובוסים מתחלפים. מידי ערב אני יורד אל הנהגים ומעיר להם אך אני מקבל תגובה מזלזלת מצידם.

"שכונת רמת שרת אמורה להיות שכונה שקטה ופסטורלית, בשכונה מתגוררים ילדים חולי אסטמה שפיח האוטובוסים בטח לא מקל עליהם, הרעש מקשה על התושבים להירדם".

דובר אגד, רון רטנר, מסר בתגובה כי הנהלים בנושא, כפי שנקבעו על ידי משרדי התחבורה והגנת הסביבה, קובעים כי יש חובה לדומם את מנוע האוטובוס בתחנות הקצה ככל שזמן ההמתנה עד לקליטת נוסעים עולה על 10 דקות "לאור התלונה שהתקבלה באמצעותכם יוגבר הפיקוח באזור בכדי לוודא שהנהגים אכן פועלים בהתאם להנחיה זו ובמידת הצורך ינקטו צעדי אכיפה משמעתיים", מסר רטנר.