תוצאות מכת היתושים ממי השופכין בפאתי שכונת רמות: חלק מילדי השכונה הובהלו לבתי החולים. לידי חדשות מיינט הגיעו תמונות של ילדי השכונה כאשר פעוטה אחת נחשפה לעקיצות קשות של יתושים והובהלה לבית החולים, וילדה אחרת סבלה מעקיצות בכל חלקי גופה ואף היא נדרשה להתערבות רפואית. היום (ה') אגף התברואה המשיכו בריסוס לטיפול בבעיית היתושים.

מזה מספר שבועות שזורמים מי שופכין בפאתי השכונה ומשמשים קרקע נוחה להתפרצות של מגפת יתושים קשה החודרת לבתי התושבים. אף שוועד השכונה פנה למשרד לאיכות הסביבה, מי שאמור לתת מענה במקרים כדוגמת אלה, אף רשות לא פתרה את הבעיה הקשה של מכת היתושים. ההתעסקות של הרשויות כרגע מתמקדת בהעברת האחריות מאחת לשנייה.

התושבים מתלוננים על סבל רב הנגרם להם, בבתי המרקחת השכונתיים אזלו תכשירים נגד יתושים, החלונות מוגפים, הותקנו רשתות בבתים רבים, המזגנים לא מפסיקים לפעול וחשבונות החשמל רק גדלים.

העקיצות על אחת מילדות השכונה. צילום: פרטי

העקיצות על אחת מילדות השכונה. צילום: פרטי

אם לאחת הילדות שנעקצו בשכונה סיפרה לחדשות מיינט: "אני נתקלת בתופעה הזאת בפעם הראשונה. מדובר ביתושים ענקיים. הבית סגור כל הזמן כי ברגע שפותחים הם פשוט חודרים לבית. שבוע שעבר דיברתי עם המוקד של העירייה והם אמרו שזה בטיפול, יש הרגשה שמורחים אותנו.

"הבית כל הזמן ממוזג ואת חשבון החשמל אשלח לעירייה. הילד חזר מבית הספר עקוץ, זה מחדל שהגורמים מעבירים את האחריות מאוד לשני".

במקרה חמור יותר הובהלה פעוטה כבת שנה וחצי אל חדר המיון של בית החולים הדסה הר הצופים בעקבות זיהום שפיתחה לעקיצות. נ' אמה של הפעוטה אמרה לחדשות מיינט: "היא פיתחה תגובה זיהומית קשה. זה קרה בסוף השבוע והטסנו אותה לחדר המיון. הפנים שלה התנפחו וכל גופה נעקץ, בבית החולים היא קיבלה אנטיביוטיקה דרך הווריד למשך שלושה ימים וטיפול בסטרואידים.

הפעוטה שנעקצה. צילום: באדיבות התושבים

הפעוטה שנעקצה. צילום: באדיבות התושבים

"מדובר בחוויה קשה עבור זוג הורים צעיר, אני כבר אבודת עצות. הבנתי שחומץ מרחיק יתושים וזה מה שאני עושה - שופכת מידי יום בכל לילה חומץ על הרצפה, סיטואציה מוזרה שמזכירה לי מדינת עולם שלישי. מספיק רק לבקר במרפאה השכונתית כדי להבין מה הפנייה הנפוצה ביותר - עקיצות יתושים. אם הגורמים לא יתעוררו זה יכול להיגמר באסון".