אילוסטרציה: shutterstock

השיפוץ, העיתוי המוזר וזעם ההורים: שבועיים לפני יולי 20 ילדים בגילה נמצאים ללא קייטנה לאחר שהעירייה אסרה את השימוש במבנה מכיוון שהחליטה דווקא עכשיו לשפץ אותו. "אנחנו מצפים ממנה למצוא פתרונות ראויים ולא לטרטר אותנו", הם אומרים.

שיפוץ של מבנה חינוך הוא אכן דבר ראוי ומבורך, העיתוי הרבה פחות, ובמקרה של 'גן שולי' בגילה נראה כי התנהלות העירייה דווקא השאירה טעם רע אצל הורי הילדים. "נרשמנו במועד הרגיל לקייטנת יולי של העירייה", מספרת י', אם לאחד הילדים בגן, "וממש מספר שבועות לפני תחילת הקייטנה קיבלנו הודעה מהעירייה שהמבנה של הגן נכנס לשיפוצים ואין אפשרות להשתמש בו". 

באותו רגע החלו ההורים לדרוש תשובות מהעירייה בנוגע לחלופות. "העירייה התמהמהה, גמגמה, התחמקה. היא לא נתנה לנו פתרון רציני והשאירה אותנו באוויר", ממשיכה י' לתאר את תחושות ההורים. "אנחנו מרגישים שלעירייה אין פתרונות אמיתיים עבורנו. לפזר את המשתתפים בקייטנות אחרות זה לא ריאלי, כי מדובר בילדים בגיל טרום חובה שנקשרו לצוות החינוכי וצריכים להמשיך איתו את הקייטנה". 

אלעד מלכה ('התעוררות'): "שיפוץ גן הילדים מבורך. אך מחובתה של העירייה לעשות את התהליך במלואו כולל מציאת מקום חילופי עבור הקייטנה בחודשי הקיץ. לשלוח הודעות להורים ללא תהליך מקדים ורציני וגרירתו של התהליך לשלב כל כך מאוחר בשנה פוגעים בוודאות ההורים ובחינוך הילדים".

העירייה בתגובה: "כחלק ממהלך חסר תקדים שמובילה העירייה בשיפוצי הקיץ במוסדות החינוך, הגן המדובר יעבור שיפוץ בעלות של 200 אלף שקל, שיכלול עיצוב התואם פדגוגיה חדשנית, שיפוץ החצר, החלפת תשתיות, הצטיידות רחבה ועוד. בשל עובדה משמחת זו, לא יתאפשר לקיים קייטנה במבנה הגן.  מינהל החינוך העירוני עושה מאמצים לאתר מבנה חלופי

"במידה ולא ימצא מבנה מתאים, הילדים יפוצלו במסגרות השונות תוך שיח עם ההורים."