בית הספר 'גילה מדעים ואומנויות'

האם בית הספר גילה למדעים ואומנויות בשכונת גילה עומד בפני משבר או אפילו סגירה? השבוע התבשרו ההורים כי עוד מנהל עוזב, השלישי בשנה האחרונה, וכי שכבת א' לא תיפתח בשנה הבאה. כעת עשרות הורים מבקשים להעביר את ילדיהם מהמקום.

כבר שנה שמדעים ואומנויות בגילה עובר זעזועים. הכול החל במסיבת הסיום בשנה שעברה שבה פרץ ריב גדול בין הצוות להורים מול הילדים. הסכסוך הוביל לסיום דרכן של שש מורות ולעזיבת המנהלת

מי שמונה במקומה הוא דוד ביתן, שעזב באופן דרמטי בחודש ינואר השנה. אולם כעת מתברר כי המצב לא נרגע וגם המנהל החדש קובי בן חמו, שכיהן רק כחצי שנה בתפקיד, הודיע על עזיבה. "באמצע שנה זו נעתרתי לבקשת מנח"י ומשרד החינוך לנהל את בית הספר", כתב בן חמו להורים. "התחלנו להוביל תהליך של למידה ועבודה אינטנסיבית. גמלה בליבי ההחלטה שלא להמשיך לנהל את בית הספר בשנה הבאה". 

בנוסף לעזיבה הפתאומית של המנהל, מתברר כי בשנת הלימודים הבאה, שתצא לדרך בעוד כחודשיים, לא תיפתח שכבה של כיתה א' עקב מיעוט נרשמים.

עשרות מההורים כבר ביקשו לעבור מהמוסד החינוכי. במינהל החינוך (מנח"י) מנסים למנוע זאת מהם, אולי בתקווה להציל משהו מבית הספר המתפרק. "אנחנו לא מוכנים להישאר פה. זה לא מגיע לילדים שלנו", אמרה השבוע אם לילד בכיתה ב'. האם טוענת כי ההורים לא יוותרו. "אני לא מוכנה שהילד יישאר שם עד שבית הספר ייסגר רק בגלל שלא נוח להם לטפל במצב הזה עכשיו", היא אומרת. "הם כנראה רוצים שכל שנה עוד שכבה תיעלם. אנחנו רוצים להעביר את הילדים שלנו למוסד חינוכי אחר בשנה הבאה ודורשים ממנח"י לאפשר לנו את זה".

העירייה: "כחלק ממהלך רחב של חיזוק הציבור הציוני בגילה, מינהל החינוך פועל על מנת להמשיך את פעילות בית הספר בשכונה ולסייע לו להתחזק. בית הספר למדעים ולאומנויות היה עד לפני מספר שנים מוסד חינוכי מפואר וחשוב, בו למדו דורות רבים של תלמידים ברמה לימודית גבוהה. אנו מאמינים כי עם כניסת הנהלה חדשה לבית הספר ועל ידי שילוב ידיים עם משרד החינוך, העירייה תוביל את בית הספר בחזרה להיותו מוסד מבוקש הנותן מענה מצוין לתלמידי גילה. כל בקשות ההעברה יבחנו לגופן ויטופלו על ידי הגורמים המקצועיים כמקובל".