רחוז זיסמן. צילום: פרטי

מזה מספר שבועות מתקיימות עבודות פיתוח לשדרוג המדרכות ברחוב עמנואל זיסמן בשכונת הר חומה. אלא שעבודות הפכו לסכנה בטיחותית עבור דיירי הרחוב, כך הם מספרים. המדרכה אינה סלולה, הבורות חשופים ולא מגודרים כמחויב על פי החוק וחלקי מתכת פזורים על המדרכה.

נועה טרופי (29), נכה המרותקת לכיסא גלגלים המתגוררת בשכונה סיפרה לחדשות מיינט: "העבודות הפכו לסכנה של ממש. אני לא יכולה לנוע באופן חופשי על המדרכה משום שיש בורות פעורים והדבר מסוכן. אני ממעטת לצאת מהבית, וכאשר אני נאלצת לצאת זה נעשה דרך הכניסה האחורית של הבניין".

רחוז זיסמן. צילום: פרטי

גם דיקלה דנה, מתגוררת בבניין הנמצא בסמיכות לביצוע העבודות: "כולנו עם עגלות תינוק. הילדים נמצאים בחופשת הקיץ ואנשים מבוגרים שמתקשים לעבור במסלול המכשולים שיצרו לנו במדרכה. הרשויות זורקות את האחריות מאחד לשני בזמן שיש מפגעים מסכני חיים".

רחוז זיסמן. צילום: פרטי

אם לא די במקרה הזה, התושבים מתלוננים כבר שנה וחצי על מחדלי בטיחותיים בפני הרשויות מאז אוכלסו בדירות. יפעת צדק, אם לילדה בת 3 מספרת כי לפני שלושה חודשים בתה נפלה על קטע מברזל ששימש כגדר. "ביום שבת יצאתי יחד עם בתי להליכה בשכונה ולפתע היא מעדה מחתיכת גדר שנפלה על הרחוב, נפלה על אבן ונחבלה בברך. הילדה פונתה באמבולנס לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. מדובר במחדלים בטיחותיים קשים שאיש לא נותן את הדעת עליהם מאז אוכלסנו בדירות".

העירייה: "מדובר ברחוב הנמצא עדיין בשלבי פיתוח, באחריות מלאה של משרד השיכון. בשל החשיבות הרבה והצורך לשמור על בטיחות התושבים,  מנהל הרובע ממינהל תפעול בעיריית ירושלים נפגש הבוקר עם נציגי משרד השיכון, במטרה לוודא כי כל הבורות מסומנים ומגודרים, בהתאם לכל הוראות הבטיחות, על מנת למנוע כל גישה אליהם, בכדי למנוע סכנה לתושבים.

"בפגישה סוכם כי הבורות ימולאו היום באדמת גן, כל יתרת פסולת האספלט שגרמה למכשולים תפונה, ביציאה מהבתים תבוצע שכבה מהודקת נוספת, לנוחיות התושבים. ובנוסף, העבודה שהייתה אמורה להימשך עוד כחודשיים ימים תקוצר".

משרד השיכון והבינוי: "קבלן הפיתוח הפועל מטעמנו נקט היום באמצעי הבטיחות הנדרשים בהתאם להתחייבויותיו החוזיות, ביניהן שמירה על כללי הבטיחות".