גן דליה בהר חומה. צילום: פרטי

גן דליה בהר חומה לא ייפתח בשנת הלימודים הבאה. כך על פי ההודעה שקיבלו הורים בשכונה. מדובר באחד הגנים שמזינים את בית הספר הממלכתי 'עופרים', וסגירתו מעוררת חשש בקרב התושבים החילונים.

הורים מהוועד ינסו ליצור קשר עם גנים ממלכתיים נוספים בשכונה, בתקווה שחלק יענו לבקשה וירשמו את הילדים שלהם ל'עופרים'. בהתכתבות של אחד ההורים עם מנח"י (מינהל החינוך בעירייה), נאמר מטעמה של לבנת בכלר, הממונה על החינוך הקדם יסודי כי, "לצערנו הרב אנו נאלצים לסגור את המסגרת בשל העובדה כי נרשמו ארבעה ילדים בלבד. אנו מודעים לכל הקשיים והמורכבויות ונמצאים בשיח וחשיבה בנושא עם המינהל הקהילתי"

"מבחינתי זו עוד החלטה עצובה", אמרה דלית גהן, תושבת השכונה ופעילה חברתית. "בצעד כזה, בעיקר בגלל קרבתו של הגן לבית הספר עופרים, מתקיימת פגיעה ישירה באוכלוסייה החילונית". 

תגובת העירייה: "אנו מבצעים מהלכים שונים על מנת לחזק את הציבור הממלכתי בשכונה, ביניהם השקעה של למעלה מ-1.5 מיליון שקלים בבתי הספר הממלכתיים בשכונה וכוונה להקמת תיכון ממלכתי בשנת הלימודים תש"פ. העירייה קיימה לאחרונה פגישה עם נציגי ההורים כדי לנסות ולקדם מהלכים שיובילו לפתיחת הגן בשנת הלימודים תש"פ".