בית הספר החדש. איפה ההנגשה? צילום: יואב דודקביץ'

למרות שהוקם רק השנה: בית הספר החרדי החדש בבית וגן אינו מונגש לבעלי נכותכחלק מההכנות לשנת הלימודים תשע"ט, החליטה העירייה להיענות לביקוש בבית וגן ולפתוח בית ספר יסודי לבנות חרדיות - מהלך שעורר מחאה מצד לא מעט תושבים חילונים.

אלא שמחאה נוספת הגיעה ממקום פחות צפוי, כשאב לילדה שמתניידת בכיסא גלגלים גילה כי המוסד החינוכי כלל לא מונגש לבעלי נכות. כעת הוא טוען כי יצטרכו להרים את בתו במדרגות כל בוקר והיא מפחדת להיות מושא ללעג בבית הספר. "רציתי לראות אם העירייה לקחה בחשבון את העובדה שיש תלמידות שמתניידות בכיסא גלגלים", סיפר השבוע, "וכמובן גיליתי שאין שום אפשרות לנייד ילדה עם כיסא גלגלים בכל המוסד החינוכי".

האב טוען שמאחר שאין מעלית בבית הספר בתו לא תוכל לעלות לקומות העליונות ללא עזרה. "כשהיא תצטרך ללמוד בכיתות שבקומות העליונות יצטרכו כנראה להרים אותה", הוא אומר. "מדובר בסיטואציה מביכה מאוד לילדה בת שש". 

עוד הוא טוען כי מאז שסיפר לבתו על תנאי בית הספר החדש היא מפחדת ללכת ללימודים מחשש שתהיה מושא ללעג בקרב התלמידות. "מדובר בילדה שעולה לכיתה א'", הוא מוסיף. "גם ככה היא צריכה להתמודד עם המוגבלות שלה ועם העובדה שהיא תצטרך להיות בבית הספר על כיסא גלגלים, אז למה לא מנגישים לפחות את הבניין?"

האב טוען כי כשפנה לעירייה קיבל תשובה לא ראויה. "פניתי אליהם מספר פעמים. ניסיתי לדבר עם כמה גורמים", הוא אומר. "התשובה שקיבלתי היא שהמבנה מושכר ולא בבעלות העירייה, ולכן היא לא יכולה לבצע בו שינויים מבניים שינגישו אותו לנכים. זאת תשובה רצינית? כשאני מגיע לרשום את הילדה שלי, בתור תושב ואזרח מגיעות לי הזכויות ומגיע לבת שלי מבנה מונגש".

העירייה: "בניגוד  לנכתב, תבוצע הנגשה פרטנית עבור הילדה שתכלול הצבת רמפה בכניסה לבית הספר והתאמת הקומה הראשונה".