כאן ייבנו המכללות. הדמיה: אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון

מועצת העירייה קיבלה החלטה אמש (א'), בניגוד לעמדת ראש העירייה, ניר ברקת, והחליטה שלא לקדם את תוכנית הקמת מכללות צה"ל במורדות עין כרם לפחות עד לאחר הבחירות. ברקת יחד עם חברתו לסיעה מרינה קונצוביה נמצאו בעמדת מיעוט והיו היחידים שהצביעו נגד ההחלטה שנתקבלה.

חברי המועצה יצאו נגד קידום התוכנית שהופקדה בוועדה המחוזית בלא שנידונה קודם לכן בוועדת תכנון ובנייה המקומית. עוד נטען כי יש לבחון מחדש חלופות אחרות למיקום המכללות כגון בפסגת זאב והר הצופים. כיוון שמדובר בתוכנית אותה יוזמת ומקדמת העירייה להחלטה יש משקל רב.

מדובר בישיבת עירייה שלא מן המניין שנערכה לאחר שתושבי עין כרם גייסו 11 חתימות של חברי המועצה לקיום הדיון המיוחד.

במהלך השבוע האחרון ערך מטה המאבק של תושבי מעין כרם והסביבה שיחות מרתוניות עם מרבית חברי המועצה וכמעט כולם השתכנעו כי ההליך היה לא תקין ופגע במעמד העירייה. אך מעבר לכך ששיתוף הציבור היה גם חלקי ויתכן והחלופות יהיו עדיפות בראיה לטווח ארוך לפיתוח כלל שכונות העיר.

דלית ארמוזה, תושבת שכונה עין כרם הסמוך למתחם המכללות המיועד ואחת מהפעילות המרכזיות: "שהתושבים מתגייסים ופועלים בנחישות מגיעים להישגים. המאבק עוד לא הוכרע ומדובר בשלב קריטי. אנחנו לא נחים על זרי הדפנה ובקרוב נגיש גם עתירה מינהלית לבית המשפט המחוזי על הפגמים שנתגלו בכל התהליך שהיה עד כה. אנחנו מאמינים בצדקת דרכנו ונפעל למען פיתוח ירושלים תוך ראייה מושכלת ובחינת כל החלופות הריאליות".

יו"ר התעוררות והמועמד לראשות העירייה, עופר ברקוביץ': "זהו הישג חשוב שלנו ושל חברים נוספים מול ראש עירייה, שאטום לרחשי התושבים, וביקש לקדם את התוכנית למורת רוחם. ההחלטה הזו מונעת פגיעה באגן עין כרם הירוק ותמנע פגיעה נוספת בתושבים, לאור העומס שיווצר באזור קרית יובל וקרית מנחם. במקביל ההחלטה הערב מסמנת את הכיוון להזזת התוכנית להר הצופים, תחזק את הגבעה הצרפתית כמיקום החדש של התוכנית למכללות".

העירייה: "אנו והרשות לפיתוח ירושלים מקדמים את התכנית להקמת המכללות אשר ישרתו מאות קצינים ובעלי תפקידים ויחזקו את צביון השכונות הסובבות אותן באחד מן האזורים הנגישים ביותר ויביאו לחיזוקה של ירושלים. ראש העירייה ימשיך לקדם את התכנית להקמת המכללות בעיר".