צילום: אייל אשוש

משחק תפקידים דמוקרטי | התחנה הראשונה

מקימים קואליציה בהאב ה-JETH בתחנה הראשונה - משחק תפקידים ל-20-35 איש על היום שאחרי. בתחנה הראשונה מזמינים אתכם להשתתף בסימולציה של המערכת הפוליטית בישראל; לשחק את מיטב הפוליטיקאים שלנו ולא רק את המיטב, לשמור על העקרונות שלכם ואולי גם על איזה אינטרס פוליטי פה ושם, ולהשתתף במשא ומתן ותככים פוליטיים. 16:00, דוד רמז 4, 30 שקל, 20 במכירה מוקדמת.

מאחורי הקלעים של הפוליטיקה | נוקטורנו

מסיבת מדגמים בנוקטורנו. הרצאה של חגי אלקיים שלם מנחה הפודקאסט "הספינר – מאחורי הקלעים של הפוליטיקה", על הקמפיינים המובילים במערכת הבחירות, אך עובדים סקרים ולמה תמיד יש הפתעת בחירות. חשיפת תוצאות "הסקר השקוף" שנערך ביומיים האחרונים שלפני הבחירות, צפייה במדגמי הטלוויזיה והרכבת קואליציות דמיוניות בהתאם. 19:30, בצלאל 7, 30 שקל.

טיול בחירות | עין כרם

טיול בעין כרם עם "טיולים ואגדות". בתי קברות מספרים, ילדותו הצבעונית של המטביל, סיפור האוצרות האבודים, "גן העדן החבוי", מאלישבע לאלישבע ועד לאליזבתה, הכפר החשוב של תקופת בית שני, סמטאות ציוריות ואומנים ידועים, תצפיות על "ירושלים – הרים סביב לה", ואדי התימנים, רוסים לבנים ואדומים! עץ התות של הגנרל גורדון, המעיין הקדוש, מפגשים מיוחדים עם דמויות שקשורות לסיפורי הכפר ועוד. 9:00.

קצת טבע | הגן הבוטני

בחירות בגן הבוטני. מדובר בעונה הכי יפה בשנה לבקר בגן הבוטני שנמצא בשיא פריחתו, כאשר לכבוד יום הבחירות ייערכו במקום סיורי פריחות ופרפרים בכל שעה עגולה, שעת סיפור, ותחרות צילום פרפרים נושאת פרסים. 10:00-15:00, כלול במחיר כרטיס הכניסה.

בוחרים בתצוגות | המוזיאון לאומנות האסלאם

בחירות במוזיאון לאומנות האסלאם – הכניסה חינם. ביום חגה של הדמוקרטיה הישראלית אתם מוזמנים לסייר בתצוגות הקבע ובתערוכות המתחלפות במוזיאון, ולהשתתף במגוון סדנאות ללא תשלום כלל. 10:00-15:00, הפלמ"ח 2.

המוזיאון לאומנות האיסלאם. צילום: ענר גרין

הצגה חדשה | תיאטרון קומקום

"מעלה מטה" - הצגת ילדים חדשה בתיאטרון הדו-לשוני 'קומקום'. גיבור ההצגה המשלבת בובות, אומנות נייר ותיאטרון שחור, הוא ילד כתום שיער מיוחד במינו, שרוצה להמריא לכוכבים. השגרה היומיומית של הורים עסוקים, מורים משעממים וילדים שובבים מנחיתה אותו ארצה פעם אחר פעם. איך בכל זאת יגשים את חלומו? 17:00, תיאטרון החאן – דוד רמז 2, 45 שקל.

צילום: אריק שרגא

גם ילדים בוחרים | קניון פסגת זאב

דמוקרטיה לגיל הרך בקניון פסגת זאב. ילדים בגילאי 3-7 מוזמנים לקחת חלק בחגיגה הדמוקרטית ולהצביע בעצמם בקלפי מיוחדת בין שתי הצגות – 'הנסיכה והעדשה' או 'הנסיך צפרדע', ולבסוף תועלה ההצגה שתיבחר על ידי הרוב. בנוסף לשיעור החוויתי באזרחות למתחילים, משתתפי ההפנינג יוזמנו לקחת חלק בסדנת יצירה של תעודת זהות כוללת תמונה, וכן מעמדות יריד מהנות ואינטראקטיביות ומעמדת איפור מקצועית. 10:30-13:30, קניון לב הפסגה, שדרות משה דיין 106, בחינם.

קולנוע דמוקרטי | הסינמטק

בחירות בסינמטק. סרטים והרצאות קולנועיות לכל המשפחה במחיר סמלי. 11:00 – 'הקול בראש', סרט האנימציה שמציג את המתרחש בתוך ראשינו, והרצאה של יואב מה-טוב, חוקר מוח מהאוניברסיטה העברית, איש תוכן ב"פרויקט המוח האנושי" של האיחוד האירופי, ומנהל הבלוג "סיור מוחות". 14:00 - 'מפצח האגוזים וארבע הממלכות' הסרט ההוליוודי על פי הבלט המפורסם ומפגש לכל המשפחה בהנחיית עיתונאית התרבות דנה קסלר שתספר על מחול בקולנוע ותראה קטעים קצרים מסרטים. פרטים וסרטים נוספים באתר הסינמטק.

פלסטיקולוגי | מוזיאון המדע

במטרה להעלות את המודעות ליתרונות ולחסרונות הטמונים בפלסטיק מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים מזמין אתכם להכיר את החומר הכל כך שימושי – הפלסטיק,  זאת במסגרת הפנינג אביבי שיתקיים במהלך חופשת הפסח שיכלול סדנאות בניה, הדגמה מדעית, הצגה מקורית, מיצבי אמנות וגם סרט תלת מימד חדש. בין השעות 10:00-18:00 המחיר: 45 ₪ (מתחת לגיל 5 - חינם) / כרטיס משפחתי 160 ₪, סרט בתלת ממד ב10 ₪.

בחירות בגן החיות התנ"כי במלחה 

ברחבת הגן יפוזרו המצעים של המפלגות השונות. המבקרים מוזמנים לטייל וליהנות בגן, להתרשם מהמצעים ולהצביע לפלגה התואמת ביותר לתפישת עולמם. כל מבקר רשאי לבחור פעם אחת בלבד. התוצאות יפורסמו לקראת ערב, לאחר ספירת קולות הימאים מהאקווריום.

הגן יהיה פתוח בין השעות  9:00-18:00 , באקווריום הכניסה רק ברכישה מראש באתר האקווריום.

בחירות במוזיאון המוזיקה

לאחר שהצבעתו תוכלו ליהנות מ-7 חללים מעוצבים של המוזיאון. בנוסף תוכלו ליהנות מתצוגה ייחודית של כ-260 כלי נגינה נדירים וייחודיים שהגיעו מהתפוצות, שירים, ניגונים וסיפורים מרתקים על הסגנונות מוזיקליים שונים אשר השפיעו על המוזיקה והשירה שהיו נהוגים בתפוצות בהם חי העם היהודי.

מוזיאון המוסיקה העברי – רחוב יואל משה סולומון 10 נחלת שבעה, 09:30-20:00 

מחירי כניסה רגיל – 60 ₪/ אזרח ותיק/ילד מעל גיל 5 – 45 ₪ / סטודנט 40 ₪  חייל 32 ₪

בחירות במוזיאון מגדל דוד 

מוזיאון מגדל דוד מזמין אתכם לבקר במצודה ביום הבחירות וליהנות ממגוון פעילויות הכלולות במחיר הכניסה:

סיור ירושלים לדורותיה - סיפורן המרתק של המצודה ושל ירושלים, ומפגש עם נופה הייחודי של העיר.

תצוגת הקבע - התצוגה ממוקמת בחדרי המשמר של המצודה.

התצוגה עוקבת אחר רצף התקופות ההיסטוריות של העיר, ומציגה את האירועים הבולטים בכל אחת מהן. ראשיתה בעדויות הראשונות לקיום עיר בירושלים באלף השני לפנה"ס, וסיומה בהיות ירושלים לבירת מדינת ישראל. לחצו כאן

החוקר הצעיר - חוברת חידות ומשימות חוויתית בנושא המצודה וירושלים המותאמת במיוחד לילדים. החוברת קיימת בעברית ובאנגלית.

העלות: 21 שקלים.

חגיגה של דמוקרטיה במוזיאון ישראל

מוזיאון ישראל פותח את שעריו חינם לילדים ביום הבחירות ומזמין את ההורים להציג סלפי מהקלפי ולקבל קפה ומאפה.

המבקרים יוכלו להתרשם ממגוון התערוכות החדשות של המוזיאון ובהן "מניפסטו", מיצג הענק בכיכובה של השחקנית ההוליוודית קייט בלאנשט, התערוכה "הניצחון על השמש" המתארת תקופה מרתקת בה פעלו אמני האוונגרד בברית-המועצות תחת צנזורה כבדה ולבקר בתערוכה המרגשת "לא קם כמשה" המציגה את כתבי הרמב"ם המקוריים ממוזיאונים מובילים ברחבי העולם.

*ההטבה תינתן בכפוף להצגת סלפי מהקלפי וברכישת כרטיס במחיר מלא. שעות פתיחת המוזיאון: 10:30- 16:00

בחירות טבעיות | עינות צוקים

בוחרים בעינות צוקים. רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם לחגוג עם המשפחה את יום הבחירות בבריכות המים הצלולות בעינות צוקים. בתוכנית: סיור טבע חווייתי ומשפחתי בכל שעה עגולה בשמורה היפהפייה המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת ים המלח ומתמודדות עם נסיגתו. בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות מים לשכשוך. המשתתפים מוזמנים להביא פקקי בקבוקים ליצירת פסיפס ענק. 10:00 -15:00, בחינם.

עינות צוקים. צילום: עמית שאבי

בחירות טעימות | מתחם התחנה

בוחרים לאכול במתחם התחנה הראשונה. יריד אוכל ססגוני יתקיים במקום במהלך היום: מבחר דוכני בשרים ומעשנות עם מנות בשר שלא אוכלים בכל יום, מבשלות בירה, פירות ומיצים, צ'ורוס ארגנטינאים, פרעצלס אמריקאיים וגלידה אלכוהולית. בנוסף יתקיימו במתחם גם סדנאות פסיפס וסליים לילדים. בסיום הערב יוקרנו על מסך ענק תוצאות המדגמים. 10:00-23:00, דוד רמז 4, כניסה חינם.

דמוקרטיה בבר | השכנה

חוגגים בחירות אצל השכנה. הבר מסמטת בית יעקב מזמין אתכם לחגוג את חגה של הדמוקרטיה במסיבה עם דיג'ייז מתחלפים כל היום ועד השעות הקטנות של הלילה, ועם הרבה אלכוהול בוורידים - כאשר מי שיגיע עם סלפי מהקלפי יוכל ליהנות מ-1+1 על כל תפריט המשקאות. 12:00, בית יעקב 11, בחינם.

יום הבחירות בסינמטק

בילוי קולנועי לילדים ומבוגרים: החל מהשעה 11:00 בבוקר יקרין הסינמטק במחיר סמלי של 10 ₪ לכרטיס את הסרטים הבאים:

11:00 'הקול בראש'

17:00 'הנער'

למבוגרים מציע הסינמטק את הסרטים הבאים במחיר של 40 ש"ח לכרטיס :

12:00- 'סיפור אחר', בימוי: אבי נשר

14:30, 'האחים סיסטרז' בימוי: ז’אק אודיאר

17:00, 'המועדפת', בימוי: יורגוס לנטימוס

19:00, 'יונתן אגסי שינה את חיי'  בימוי: תומר הימן