מסורת חדשה מגיעה לירושלים, מצעד תמיכה של ישראל ביהדות התפוצות בדומה למצעד הענק המתקיים בניו יורק כתמיכה בישראל. בלוני הענק באווירת מצעד המייסיס המפורסם בניו יורק שכ- 50 מיליון צופים ברחבי העולם עוקבים אחריו מדי שנה, יגיעו לישראל למצעד ראשון מסוגו בירושלים. המצעד הוא יוזמה של משרד התפוצות בשיתוף עם משרד החינוך, המשרד לירושלים ומורשת, הסוכנות היהודית ועוד ארגונים רבים מהעולם ויהווה מפגן אחדות בין יהדות התפוצות לאזרחי מדינת ישראל על רקע השיח של חשיבות הקשר וגילויי אנטישמיות קשים מסביב לעולם.

במצעד, שיתקיים במרכז העיר ירושלים, ייקחו חלק אלפי ישראלים מכל הארץ, ביניהם בני נוער, חיילים, סטודנטים וארגונים הפועלים בשיתוף עם יהודי התפוצות. איתם יצעדו שרים וחברי כנסת מכל הקשת הפוליטית יחד עם אורחי כבוד בצעדה ממלכתית שמעבירה מסר של אחריות, שותפות וערבות הדדית.

מתיסיהו. צילום: Christopher Townsend

המצעד יכלול תזמורות רחוב, תנועות נוער, מיצגי ענק מפסטיבל מידברן, שיירת רכבים עתיקים וקלאסים מ"מועדון ה-5", ספורטאי קבוצת הפועל ירושלים, והופעות ענק של נצ'י נצ', מתיסיהו בבריכת הסולטן. במתחם בריכת הסולטן יתקיימו מעגלי שיח ותוצג תערוכה על יהדות העולם בשיתוף בית התפוצות.

הצועדים יסיימו את המצעד בהופעות של מתיסיהו, נצ׳י נצ׳ ועדן דרסו בבריכת הסולטן שיחלו בשעה 17:00. הכניסה להופעות בהרשמה מוקדמת בלבד.

ביחד, מצעד תמיכה ביהדות התפוצות, שני, 3.12, החל מהשעה 13:00. מסלול המצעד: מגן הפעמון דרך רחוב המלך דוד, רחוב יצחק קריב (שכונת ממילא), פארק טדי ועד בריכת הסולטן בה יתקיימו הופעות הענק של מתיסיהו ונצ'י נצ'. המצעד יצא מגן הפעמון, הצועדים יצעדו בקבוצות, בהרשמה מוקדמת.