הנינג׳ה הירושלמי הראשון: יובל שמלא, בן 19 מעין כרם הוא הזוכה הגדול בתוכנית הריאליטי ״נינג׳ה ישראל״. בתוכנית ששודרה הערב (מוצ״ש) סיים שמלא את מסלול המכשולים בשלומותו וללא נפילה אחת בפרק זמן של 02:39:59 דקות.

כדי לקבל את התואר 'נינג'ה ישראל', על המתמודד שסיים את המסלול לטפס על 'הר המידוריאמה' –חבל בגובה 35 מטרים ב-30 שניות. לשמלא היה חסר שתי שניות על מנת לסיים את טיפוס ההר.

"אני לא חושב שאפשר להיות מאוכזב, זה היה כל כך מטורף, לא האמנתי שכשסיימתי את הסיבוב השלישי. בשביל מה יש את העונה הבאה?", אמר שמלא בראיון בערוץ קשת לאחר סיום העונה.

כשנשאל מה קרה כשניסה לטפס על הר המדוריאמה ענה: "אני חושב שזה גם הרבה אימונים, זה לא קל ולא באמת התאמנתי על זה. הייתי מרוכז במכשולים אחרים".

"כשהגעתי למקום של הבאז בפסגה הבנתי שאני נמוך מידי, באתי להושיט את היד וראיתי שנהיה צבע אדום, ולא הבנתי מה קורה, לחצתי על הבאז אבל לא בדיוק. זה היה כיף בכל זאת".

יובל שמלא | צילום: מתוך התוכנית נינג׳ה ישראל, קשת 12

שמלא, שמטפס מגיל צעיר ביותר, הוא אלוף הארץ שלוש שנים ברציפות בטיפוס בענף ה״הובלה״ כאשר המטרה בענף זה היא לטפס כמה שיותר גבוה. ״ההורים שלי נתנו לי את החופש שלי להיות קוף כמה שבא לי״, אמר שמלא בפתיחת העונה, וגם הזכיר את אביו שנפטר מהתקף לב בניו זילנד, כאשר שמלא עצמו היה בן 12 בלבד.