בפעם השלישית יתקיים השנה בבית מזי"א לתיאטרון הפסטיבל היהודי הבינלאומי לתרבות עכשווית, אשר שם לו למטרה לשקף  את העושר התרבותי ואת הגיוון החברתי בארץ ובירושלים באמצעות אמנויות הבמה והמוזיקה.

בפסטיבל, אשר יפתח היום (שלישי, 20.11), יקחו חלק יוצרים צעירים לצד וותיקים, דתיים לצד חילוניים וכאלה המייצגים סגנונות אומנותיים שונים.  לצד עשרות היוצרים והאמנים הישראלים שישתתפו בו, יתארחו השנה גם שני מופעים מחו"ל של קבוצות מארה"ב ומאנגליה.

ארז לב ארי והחליפות. צילום: עמית בן שושן

בין המופעים הבולטים בפסטיבל השנה יהיו הצגת בכורה של המחזה "נמר חברבורות" שכתב יעקב שבתאי ומגולל את סיפורו של פינק המגיע לפלשתינה כשבראשו חזון ציוני להקים קרקס שיפריח את השממה; מופע מחווה של ארז לב ארי והחליפות לזמר האגדי אריס סאן; ערב אישי ואינטימי עם שלומית אהרון; מופע זוגי של עדן הראל ועודד מנשה ועוד. 

בנוסף, יעלו השנה בפסטיבל גם הצגות בכורה והפקות מיוחדות שנוצרו במיוחד לפסטיבל ובהן: "שלום. בית" - הצגה המבוססת על ראיונות עם שש נשים שבתיהן נשרפו בשריפה הגדולה שהתחוללה בחיפה לפני כשנתיים. מופע נוסף שנכתב במיוחד לפסטיבל נקרא "גב אל גב" -  הדר גלרון ומיכה ביטון במפגש מרתק שעוסק בניגודיות שביניהם וביחד הם יוצרים ערב מלא סאטירה, מוזיקה וכל טוב. המופע "שמעו סיפור" חוזר למקורות מספרי הסיפורים, לאמנות העתיקה שבה טקסט היה עובר מפיו של מספר ישר לאוזניי השומעים וחבורת סטנדאפיסטים תעלה במופע סטנדאפ יהודי במיוחד לפסטיבל. 

לפרטים מלאים אודות כל המופעים ולרכישת כרטיסים לחצו כאן.