עדכון: בשל מזג האוויר הסוער הפסטיבל ייפתח ממחר (ג') לקהל הרחב, ולא כפי שתוכנן.

משרד ירושלים ומורשת, עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים, יערכו זו השנה השמינית ברציפות את פסטיבל "צלילים בעתיקה" עם מופעים של מיטב האמנים – כולם בחינם לקהל הרחב.

הפסטיבל, בהפקת החברה העירונית אריאל,  יתקיים במשך ארבעה ערבים רצופים החל מיום שני ה-1.4.2019 עד יום חמישי ה 4.4.2019, בעשרה מוקדים שונים סביב העיר העתיקה בירושלים.

דודו אהרון. צילום: פיני סילוק

בגן משעול הפנינים (בין השער החדש לשער שכם), תוקם במה מרכזית שתארח הרכבים מיוחדים של אמנים שיתאחדו באופן חד פעמי ובמיוחד לפסטיבל, ביניהם: להקת פירקת אל נור חוברת לעופר לוי, תזמורת הקאמרטה הישראלית מארחת את שלומי שבן, תזמורת מזרח ומערב שמארחת את נסרין קדרי, הדג נחש נושפים היפ הופ ציוני מגובים בחטיבת נשפנים מפלצתית ועוד.

במה מרכזית נוספת תוקם בגן הבונים (סמוך לחומה המערבית), ובה יתקיימו מידי ערב מופעים של מיטב אמני ישראל, ביניהם: להקת אתניקס שיארחו את זהבה בן, אברהם טל,  לירן דנינו, דודו אהרון שיארח את לינה מחול, שמעון בוסקילה שיארח את הזמרת העולה נרקיס, נורית גלרון, מארינה מקסמיליאן, לירון עמרם והפנתרים, מוניקה סקס ועוד.

גם בגן התקומה שברובע היהודי תוקם במה מרכזית, בה יופיעו האמנים: חיים ישראל, אהרון רזאל, מנדי גרופי וישי לפידות.

אביב גפן. צילום: שלומי פינטו

במערת צדקיהו יתקיימו שני מופעים במהלך הפסטיבל: ב-3.4 מופע רוק של אביב גפן והטעויות וב-4.4 תופיע הזמרת קרן פלס (המופעים במערה בתשלום). 

טברנה המשלבת מוזיקה ואוכל תוקם בשדרת הדקלים. שורת משאיות אוכל צבעוניות יגישו מגוון מאכלי רחוב בהשראת המטבח היווני והים תיכוני לצד הופעות חיות של מוסיקה יוונית ומזרח תיכונית. ברחבת שער יפו יוקרן מיצג ויזואלי מיוחד על כיפת מבנה ייחודי בחוויית 360 מעלות, הלוקח את הצופה דרך מסע עולמי ועשיר בתוך המוזיקה הישראלית. מיצג נוסף, שנבנה במיוחד לפסטיבל הוא "התקליטיה", אטרקציה המורכבת מארבעה קירות היוצרים ויטראג' של ספריית תקליטים ענקית. קהל המבקרים יסתובב בין קירות התקליטייה ויאתר בין ציורי התקליטים, את אלו שניתן לשלוף החוצה. כל תקליט שנשלף מהמדף, יתחיל להתנגן מהרמקולים וכך יוכל כל מבקר להיות העורך המוזיקלי למשך מספר דקות ולנגן חלק מפסקול חייו להנאת מבקרי הפסטיבל.

 פסטיבל צלילים בעתיקה - העיר העתיקה, ירושלים. 1-4.4.19. למידע אודות כל המופעים והאירועים לחץ כאן