כ- 42,000 סטודנטים הלומדים בכ- 21 מוסדות אקדמיים ברחבי ירושלים, פתחו ב-14 לאוקטובר את שנת הלימודים האקדמית תשע"ט. במסגרת אירועי פתיחת שנת הלימודים, יוצאת עיריית ירושלים – תחת מותג מידע'לה - בסדרת אירועי תרבות, אירועי סצנה סטודנטיאלית, פרויקטים ייחודיים לסטודנטים המצטרפים למגוון הרב של חיי תרבות, בילוי ופנאי הסטודנטיאליים הירושלמית.

ביום רביעי הקרוב (17.10) יתקיים אירוע פופ אפ - מופע בהפתעה של זמר מוכר שיעבור בין הקמפוסים של מכללת הדסה (10:30), הר הצופים (12:00), מכללת דוד ילין (13:45) ויפתיע את הסטודנטים עם שיריו המקפיצים, ראש העיר המכהן ניר ברקת ילווה את האירועים עם "אוטובוס מסיבה" ובערב יחכו לסטודנטים חנן בן ארי ובניה ברבי ב"צוללת הצהובה". 

חנן בן ארי בהופעה. צילום: אורית פניני

אירועים נוספים מתוכננים במהלך החודש הקרוב, ביניהם: 

חמישי בעשר – סדרת אירועים של הצגות, מסיבות, סרטים והופעות הסגורים לסטודנטים והמתקיימים בימי חמישי ועלותם 10 שקלים בלבד. (החל מחמישי הקרוב 18.10 ועד סוף ינואר 2019)

אצל מישו – ליין לעידוד הסצנה הסטודנטיאלית השכונתית במסגרתו הסטודנטים מארחים בדירותיהם אירועים אינטימיים של כ- 20-30 סטודנטים, בתחום המוזיקה, אוכל, תרבות ואמנות. לדוגמא: ערב המזרח הרחוק בו יתנסו בסדנת אוריגמי ובישול אוכל אסייתי, או ערב מסיבת סווינג וריקודים לטיניים, ערב יוגה וטעימות יין וגבינות, מסיבת גג עם די.ג'יי ועוד. פעילות זו הממומנת על ידי הרשות לצעירים ברמת התוכן והכיבוד, מתקיימת במהלך כל השנה. החל מאוקטובר 2018 ולאורך כל שנת הלימודים.

ברוטינה –סדרה בת 300 אירועים במגוון תחומי תוכן: קולנוע, טכנולוגיה, תאטרון, מחול, עיצוב, מוזיקה, יזמות, קיימות ואיכות סביבה, אשר מתקיימים הן במרכזים יצירתיים והן במרחב הציבורי.

גנרטור  - ליין מתחמי פופ אפ של אמנות, תרבות, הופעות, סדנאות המתקיים בתלפיות , בין מוסכים, סמטאות רחוב ובתי מלאכה, החל מסוף אוקטובר 2018.