מגדל ימקא והעץ בשנה שעברה. צילום: יח״צ

אירופה בלב ירושלים: ימקא הבינלאומית ירושלים תפתח מחר (ראשון) באופן רשמי את סדרת אירועי חג המולד לשנת 2018. האירוע שיתקיים מחר יפתח בשעה 17:00 בשירת מזמורי חג מולד בשלוש שפות, עם מקהלת הנוער של ירושלים בניצוחו של מיכה הנדלר ובשיתוף הקהל. בהמשך, יחולקו לילדים קישוטים מסורתיים, שיתלו על העץ, המוצב בלובי.

בשעה 18:15 תואר בבת אחת תאורת האשוח המיתמר לגובה של שבעה מטרים ותאורת הבניין ששודרגה השנה באופן משמעותי, במיוחד לאירוע הכריסטמס. הדלקת העץ והבניין ונגינת פעמוני המגדל הנה הפעילות הראשונה של חודש הכריטסמס בימקא הבינלאומית ירושלים והיא תכלול בין היתר, בזאר כריסטמס ענקי המתקיים באוהלים מחוממים כמקובל באירופה ב-7-9 בדצמבר. את סדרת האירועים יחתום קונצרט מזמורי חג המולד ב - 24 בדצמבר.

צפו: הדלקת העץ בשנה שעברה

"כיום, ימקא הבינלאומית ירושלים היא המקום הגדול ביותר במערב העיר שחוגג את הכריסטמס ומזמין את כולם: נוצרים, יהודים ומוסלמים״, סיפרה מנהלת האירועים של ימקא, אניה שני והתייחסה גם לשוק הכריסטמס המסורתי. ״בעקבות ההצלחה של הבזאר בשנים הקודמות, אנחנו ממשיכים לפתח אותו. אני מקווה שתוך כמה שנים אירופאים יתחילו להגיע לירושלים ולשוק שלנו, בדיוק כפי שכיום ישראליים טסים לאירופה לכריסטמס במהלך חודש דצמבר. השוק עצמו פתוח לקהל הרחב מכל הדתות ולכל העמים".