תערוכת "צה"ל שלנו" בשנה שעברה. צילום: דובר צה"ל

עיריית ירושלים בשיתוף חברת אריאל, משרד הביטחון וצה"ל יארחו החל מה-26 ביוני את "תערוכת צה"ל שלנו" במתחם התחנה הראשונה. הכניסה ללא עלות אך בהרשמה מראש.

תערוכת 'צה"ל שלנו' תשלב תצוגות היסטוריות מאז קום המדינה, דרך שחרור ירושלים ואבני דרך חשובות מאז קום המדינה, ועד לטכנולוגיית המחר המתקדמת ביותר בעולם אשר מופעלות בצה"ל.

בתערוכה יזכה הקהל לחוות את הטכנולוגיה העכשווית באופן בלתי אמצעי, הן באמצעות הצבת דגמים אמתיים של אמצעים וכלים המשמשים את הצבא, והן באמצעות סימולטורים ו"משחקים" המדמים את המציאות.

המתחם יחולק לשלושה אזורים - מיצג מרשים ויוצא דופן המתאר את התפתחות צה"ל ואת אבני הדרך המרכזיות בפועלו, מתחם תערוכה ענק ומתחם סיכום וחוויה הכולל חנות מזכרות, עמדת יזכור, תערוכת תגי החיילות ועוד.

תערוכת "צה"ל שלנו" בשנה שעברה. צילום: דובר צה"ל

התערוכה תחולק גם ל-4 ממדים כאשר בכל ממד ישנן הפעלות וחוויות טכנולוגיות שונות:

ממד היבשה – בממד זה ניתן יהיה להנות למשל מחוויית צניחה מוחשית באמצעות משקפי VR, ממשחק בו מתנסים בשינוע טנקים באזורים גיאוגרפיים שונים ומדמים מצב אמת ועוד.

ממד הים – בממד הזה ניתן יהיה ליהנות ממשחק צוללות וזיהוי ספינות / ממשחק סונר – זיהוי קולות שונים במעמקי הים, זיהוי סוגי ספינות באמצעות משקפיVR ועוד.

ממד האוויר  - בממד הזה ניתן יהיה להתנסות בטיסה במטוס פוגה (קטן), בסימלוטרים של טיסה, ובמשחק כיפת ברזל המדמה את עבודת הסוללה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים.

תערוכת "צה"ל שלנו" בשנה שעברה. צילום: דובר צה"ל

ממד טכנולוגי – בממד הזה יחוו המשתתפים התנסות עצמאית ובעזרת הסברים, שימוש בטכנולוגיות צה"ליות מתקדמות לאיתור, זיהוי, איסוף מידע  וגם הסתרת מידע (למשל יש משחק עם בובות שעליהן מסרים סמויים שיש לאתר).

בתערוכה כלל הציבור יתנסה בכ-15 סוגי משחקים, אפליקציות אינטראקטיביות ובכ-80 עמדות משחק, הכוללים בין היתר סימולטור טיסה, סימולטור צניחה, ספר מורשת קרב וכו'. כל משתתף יקבל עם כניסתו "חוגר" אישי ואינטראקטיבי אשר ילווה אותו לאורך התערוכה ויאפשר לו לצבור נקודות בפעילויות השונות ולגלות בסוף התערוכה את התפקיד המתאים לו.

ראש העירייה, משה ליאון: "החיבור בין צה"ל לבין ירושלים הוא ערכי ומשמעותי. ירושלים גאה ומתרגשת לקראת אירוח תערוכת צה"ל בעיר שתהווה מוקד משיכה ועליה לרגל לתושבי העיר ולמבקרים בה מהארץ ומהעולם. ירושלים, בירתה של מדינת ישראל היא עיר של חיבורים בין אנשים, דתות ותרבויות, בדומה לצבא ההגנה לישראל. לכן, הקדשתי מאמצים רבים לקיום התערוכה בעיר. אני מזמין את כל עם ישראל להגיע וליהנות מהתערוכה המשקפת את מיטב היכולות של הצבא שלנו".

כיפת ברזל | צילום: שאול גולן

התערוכה תהיה פתוחה לקהל עד לסוף אוגוסט (במידה ויהיו עדכונים נוספים על הארכת התערוכה נעדכן בכתבה).

הכניסה לתערוכה כרוכה בהרשמה מראש. להרשמה - לחצו כאן.