מיומנו של אילן רמון | צילום: מאתר מוזיאון ישראל
ון־גוך או רמברנדט
במוזיאון ישראל בוחרים את יצירת האמנות המרגשת ביותר

מוזיאון ישראל פותח את שעריו ביום הבחירות ומזמין את הציבור הרחב לחגיגה של דמוקרטיה: ברחבי המתחם יוצבו קלפיות וכל מבקר יוכל לבחור את היצירה שריגשה אותו במיוחד. פתקי הצבעה יונחו לצורך העניין ליד יצירות בולטות וחשובות במיוחד והמבקרים שיגיעו אליהן יאספו אותם וישלשלו את פתקי ההצבעה כשיגיעו אל הקלפי הקרובה. ויש גם פרס: המצביעים שמילאו את חובתם האזרחית יזכו במתנה: קטלוג אמנות בהוצאת מוזיאון ישראל.

בנוסף יוכלו המבקרים ביום הבחירות להתרשם ממגוון תערוכות חדשות ומדוברות המוצגות במקום. ביניהן: 'אהבה חדשה' המוקדשת לצילומי מופת נדירים של גדולי הצלמים במאה הקודמת; בקרנת הוידיאו 'המרדף אחר ונוס [נגועים]' של האמנית הניו זילנדית ליסה ריאהנה; והתערוכה המרגשת 'חי בחלל' המציגה דפים מיומנו של האסטרונאוט הישראלי אילן רמון שלא פורסמו מעולם, לצד שרידי ספר חנוך.

בנוסף, ילדים ומשפחותיהם יוכלו ליהנות מהתערוכה 'שוברים את הכלים וכן משחקים' באגף הנוער, ולהתנסות בפעילויות שחוו תלמידי בית הספר של הבאוהאוס. ובהיכל הספר יזכו הילדים לצפות ב'מנהרת הזמן', סרט אנימציה לכל המשפחה בעקבות המגילות הגנוזות.

גיל: לכל המשפחה

כמה זה עולה: הכניסה לילדים בחינם

לפרטים נוספים: טל': 02-6708811

דואל: Visitorservices@imj.org.il

תחרות הניקיון של הטבע
בחברה להגנת הטבע מנקים את מצפה נפתוח

שומרים על מצפה נפתוח | צילום: שמוליק יידוב

ביום הבחירות תוכלו לסייר עם החברה להגנת הטבע במצפה נפתוח, פינת טבע עירוני קסומה הנמצאת בצד המזרחי של פארק עמק הצבאים בעיר. במסגרת הסיור תתקיים תחרות ניקיון ויוסבר על הפסולת והשפעתה הסביבה.

החברה מציעה סיורים לכל המשפחה שבמהלכם יזכו המשתתפים להכיר את המגוון הביולוגי באזור ירושלים וללמוד על שפע הפסולת ועל החי והצומח. יש להצטייד במים, כובע ונעלי הליכה סגורות.

גיל: לכל המשפחה

כמה זה עולה: בחינם

לפרטים נוספים: teva.org.il/jerusalem. אין צורך להירשם מראש

טורפים או אוכלי עשב?
בגן החיות התנ"כי מכריעים בקרב בין שני הגושים

לקראת הבחירות החוזרות, בעלי החיים בגן החיות התנ"כי החליטו לשנות את שיטת הממשל ולהתלכד לשני גושים, כדי לסיים את סאגת הבחירות החוזרות. הטורפים (באדום) ואוכלי העשב (בירוק), ינסו לגייס את קולות המבקרים ולראות באיזה צבע ייצבע גן החיות.

מי יבחר בפיל? | צילום: יערה פורסט תמרי

במפלגת הטורפים מבטיחים מנהיגות עם שיניים. בין חברי המפלגה תמצאו חברים כמו הנמרים, התנינים וכמובן השליטים הנצחיים - האריות. לעומתם, במפלגת אוכלי העשב שותפים הפילים, הג'ירפות ושלל חבריהם, והם מתחייבים שאם ייבחרו, השמיים הם הגבול. התוצאות יפורסמו לאחר ספירת הקולות לקראת הערב.

גיל: זכות הבחירה מגיל 3 ומעלה

כמה זה עולה: ילד מגיל 3: 46 שקל; מבוגר: 59 שקל

לפרטים נוספים: טל': 02-6750111

אתר: jerusalemzoo.org.il

רובוט, פיראט ואבירה
בגן הבוטני עורכים בחירות פליימוביל מסביב לעולם

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם מציע בילוי חווייתי לכל המשפחה תחת הכותרת 'קמפיין בחירות פליימוביל מסביב לעולם". חמש דמויות פליימוביל ינסו לזכות בקולם של המבקרים ולהנהיג את הפארק.

הגן הבוטני | צילום: עודד אנטמן

המועמדים הם: רוביטרון הרובוט עם הלב הכי גדול שתמצאו, שעוזר לכולם. מכין ארוחות בוקר, שיעורי בית ואפילו עושה מקלחת לכלב; מוריה הגננית הטוענת כי צמחים מגדלים אנשם והכל אצלה פורח; יואב הפיראט שאצלו עושים מה שרוצים ולא שואלים אם מותר; מישל הנסיכה שזורחת כמו חמנייה ומאירה לכולם את הדרך להצלחה; ומרלה האבירה, כי רק אבירה אחת תצליח להוביל את כולם.

גיל: 12-3

כמה זה עולה: כרטיס רגיל מגיל שנתיים: 89 שקל; מבצעים בכל חברות האשראי של 1+1; הנחות לוועדים ומועדוני לקוחות

לפרטים נוספים: 'בימות' בטל' 6226*

אתר playmobilisrael.com

בעקבות מנהיגי המדינה
במוזיאון ידידי ישראל משיקים תערוכה המספרת את סיפור תקומת המדינה

מוזיאון ידידי ישראל השיק השבוע את תערוכת 'מנהיגי ישראל', המספרת את סיפור תקומת המדינה בראי 16 נשיאים וראשי ממשלה בישראל שהלכו לעולמם. התערוכה מוצגת על רקע מסע מרתק אחורה בזמן המביא את סיפורם של ידידי ישראל לדורותיהם ועומד על הקשר המתחזק לאורך השנים בין עמים, ארצות ויהודי ישראל והעולם.

בעקבות המנהיגים | צילום: אורן כהן

ביום הבחירות ייערך סיור שבמסגרתו יהיה חידון נושא פרסים לכל המשפחה על תולדות מדינת ישראל ומנהיגיה מכל הזמנים. אורך הסיור כשעה.

גיל: מגיל 7 ומעלה

כמה זה עולה: מבצע ליום הבחירות: הורים ושלושה ילדים ב־100 שקל

לפרטים נוספים: יש לתאם סיור מראש. טל: 02-5329400

דוא"ל: reservations@fozhc.com

חייו של מנהיג
במרכז מורשת בגין מסיירים בין תחנות חייו של ראש הממשלה לשעבר

מול חומות העיר העתיקה תקבלו חוויה אורקולית במוזיאון המנציח את מורשתו של מנחם בגין. תוכלו לחוות סיור שישתף אתכם בתחנות השונות לאורך קורות חייו של בגין; מילדותו בפולין ועד כהונתו כראש הממשלה השישי של ישראל.

תחנות בחיי בגין | צילום: משה כהן

ב'סיור אורקולי', שישלב את חושי הראייה והשמיעה, יסופרו פרקי חייו של מנחם בגין, והקהל יזכה במפגש היסטורי עם הרגעים הדרמטיים והמרגשים של המדינה. אורך הסיור: כ־75 דקות והוא יוצא פעם בחצי שעה.

גיל: לכל המשפחה

כמה זה עולה: הנחה של 20% למי שיוכיחו כי היו בקלפי

לפרטים נוספים: סיורים מודרכים בתיאום מראש בלבד. טל': 02-5652011/8. אתר: begincenter.org.il

שירה, תנועה ופנטומימה
בתיאטרון הקרון מציגים את 'הנהג שהפך לתזמורת'

הנהג שהפך לתזמורת | צילום דור קדמי

'הנהג שהפך לתזמורת' היא הצגה מוזיקלית שמפעילה את הילדים בשירה, תנועה, נגינה ופנטומימה. זהו סיפורו של אברהמוס הנהגוס, בן אדם קצת ליצן. אברהמוס מגיע בדרך כלל לפני הלהקה ומסדר את כלי הנגינה על הבמה. וכשההופעה מתחילה הוא מתיישב עם הקהל ומאזין למוזיקה. אבל כלי הנגינה, הקהל והוא עצמו מחכים לנגנים, והתזמורת לא מגיעה! האם אברהמוס יציל את המצב? האם הילדים ייחלצו לעזרתו ויעזרו לו להפוך לתזמורת של איש אחד? עיבוד, בימוי ומשחק: אבי כהן.

גיל: מגיל 3 ומעלה

כמה זה עולה: הנחה של 10% למי שיוכיחו כי היו בקלפי

לפרטים נוספים: טל': 3569* ובאתר התיאטרון