שלוש התערוכות שיוצגו במסגרת העונה השמינית של "פוטופואטיקה" בוחנות את אופן ההצגה והניסוח של אוטוביוגרפיות וזהויות במפגש שנוצר בין צילום, וידאו וכתיבה, בדגש על החוויה הנשית. באמצעות החיבור בין הטקסט והדימוי החזותי, יעסקו העבודות המוצגות ב"פוטופואטיקה" בהתבוננות-עצמית, בשאלות של הגדרה עצמית, תודעה, אסתטיקה, זהות נשית, קשרי משפחה, חירות מחשבתית באמצעות המבט החושפני המופנה פנימה ועוד.

אניסה אשקר, אנו נפגש באחד הימים, בעל הצל הארוך, מתוך 'מצמרות העצים אל בריכת הפנינים', פוטופואטיקה

את התערוכות אצר אבי סבג והן יפתחו ביום חמישי (27.12) בשלושה מוקדים שונים ויוצגו עד לסוף חודש פברואר. 

בתערוכה "מצמרות העצים אל בריכת הפנינים" הנשים הן גם היוצרות וגם נמצאות במרכז היצירה, ונקודת המבט שלהן על הגוף הנשי היא רפלקסיבית. התערוכה מציגה יצירות של משוררות, אמניות, וצלמות בנות דורות ומגזרים שונים בחברה הישראלית. (הגלריה ע"ש מורל דרפלר, רחוב הע"ח 9, ירושלים)

ב"נעדרת מקום: בעקבות ז'קלין כהנוב" מתקיים עיסוק בחיפוש אחר זהות במרחב הים-התיכוני, בעקבות כתיבתה והגותה של ז'קלין כהנוב (1979-1914), סופרת ומסאית, תוך התבוננות במושגים של מזרחיות ומערביות, שייכות ואי־שייכות, לעומתיות לצד נזילות והיברידיות. התערוכה תציג עבודות קיימות וחדשות, לצד טקסטים של כהנוב. (הגלריה החדשה, רחוב הע"ח 9, הבניין ההיסטורי, ירושלים)

אלנה צ'רטי שטיין, piece of cake, פסל. מתוך אישה בחלל עבודה, פוטופואטיקה

בלב התערוכה "אישה בחלל עבודה: בעקבות שיריה של תהילה חכימי" עומד מקבץ השירים "אישה בחלל עבודה", מאת המשוררת תהילה חכימי.בשיריה נבנית מציאות של אישה, שנדחסת להגדרות של שפה, משר, בית, רחוב וגוף, ומנסה לפענח את עצמה ביניהם. האמניות המשתתפות בתערוכה מתייחסות לרעיונות דומים, כל אחת בדרכה. (הגלריה החברתית, רחוב שבטי ישראל 22, ירושלים)

אירוע הפתיחה יתקיים ביום חמישי, 27.12, בגלריה החדשה, החל מהשעה 19:30 ויקחו בו חלק נגה שלו במופע אקוסטי, המשוררות טל ניצן, מרלה משה אלבו, שייח' החליווה יקראו משיריהן, הופעה של ההרכב Ladirinto ומאיה פרי בהופעה.