פסטיבל הקרון הבינלאומי יתקיים זו השנה ה-28, כאשר השנה יוצגו 35 הצגות מהארץ ומחו"ל. השנה לראשונה מוקד הפסטיבל יהיה בגן הפעמון ובתוכו יופעל מתחם אוכל לכל המשפחה – כמו כן יתקיימו מופעים באמפיתיאטרון ובאולם הקרון, כאשר לנוחות הקהל, נוספו אתרי מופעים באולמות גדולים ומרווחים יותר כגון מרכז מורשת בגין, מרכז המוזיקה במשכנות שאננים בנוסף לאמפיתיאטרון הקרון ואולם הבית. ההצגות והאירועים יתקיימו במספר מוקדים קרובים זה לזה, ויאפשרו בילוי יומי מלא למשפחות.

קונצרט בחולות. צילום: כפיר בולוטין

הפסטיבל הייחודי שיציין, את שנתו ה-28 ביוזמה ובהפקת תיאטרון הקרון נחשב כפסטיבל איכותי וייחודי עם רפרטואר הצגות ומופעים מרחבי הארץ והעולם, תחת ניהולו האמנותי של שחר מרום ומנכ"ל הפסטיבל יזהר פלורסהיים שהוא גם מנכ"ל תיאטרון הקרון.

את הפסטיבל יפתח מופע הבכורה 'קונצרט בחולות' בהפקת הקרון, באירוע חגיגי במערת צדקיהו. בין האירועים הבולטים בפסטיבל השנה היא הפקה מיוחדת של 'מתחם חוצות: כפר השדונים והפיות'  20 אמנים הקימו כפר אגדתי ושובב. במתחם הפתעות רבות לכל המשפחה: להקת פיות, בוטיק לשדונים, כיתה הפוכה, עץ מכושף ועוד ועוד. מגרמניה יגיע דומפו דינקימופע תיאטרון ידיים בשילוב נגינה חיה על מערכת תופים. מליטא יוצג תיאטרון חפצים בהשראת אגדה עתיקה 'מה הביאה החסידה?' המספרת כיצד החסידות מביאות ילדים לעולם. תיאטרון חפצים מלווה במוזיקה חיה. עוד הפקה מיוחדת לפסטיבל 'צלילים וצלליות' טרום בכורה לאלבום מוזיקה מזרחית לשירי ילדים של להקת "אקוט" בשיתוף עם מאסטרית תיאטרון הצלליות, פטריסיה אודונובן. 

 IPET- FROM HOLLAND. CREDIT: KAMERICH  BUDWILOWITZ

הפקה נוספת מיוחדת לפסטיבל 'בוב, בובה ובבושקה' שלושה מופעים מצחיקים עד דמעות בטכניקות שונות של תיאטרון חפצים. אחד המופעים הוא של תיאטרון TOF  הבלגי מהמובילים בעולם, עבודה קצרה ומבריקה במהלכה בובה בסדנה מחליטה על דעת עצמה לסיים את בנייתה. המופע המרתק של האמן ההולנדי ניק סטאר FREEZE יציג מפגש טעון בין כוחו של האמן, עוצמתה של האבן והנוכחות המאפשרת של הקהל.

בנוסף יתקיימו בפסטיבל מפגשי אמן מקצועיים ומפגש עם אורחים מתוכנית החשיפה הבינלאומית המתקיימת במהלך הפסטיבל בסיוע משרד החוץ וכן מופעי חוצות לכל המשפחה בכניסה חופשית.

פסטיבל הקרון הבינ"ל ה-28, מתחם גן הפעמון, 18-22.8.19. הזמנה ורכישת כרטיסים בטלפון *3569. לפרטים נוספים והורדת תכניית הפסטיבל https://www.traintheater.co.il/he