למשך שבועיים (9-20.12) יתארחו 20 אמנים מרחבי העולם, לצד 20 אמנים מקומיים, בשלושה מרכזי תרבות בירושלים, המפעל, ביתא והמרפסת של מוסללה בבניין כלל. הפרויקט הינו יוזמה ושיתוף פעולה של הרשות לצעירים בעיריית ירושלים, חברת עדן, הרל"י והמפעל.

תהליך העבודה של האמנים, שיתקיים בתוך המוסדות ובמרחב הציבורי שמסביב להם, יהיה חשוף לעיני הציבור, ואתם מוזמנים להגיע ולצפות בתהליכי היצירה. כמו כן הפסטיבל מציע תכנית אירועים הכוללת מפגשי אמן, סדנאות מקצועיות ואירועים אינטראקטיבים. ב20.12 יתקיים אירוע סיום עם תערוכת שיטוט מרהיבה שתציג את כל תוצרי הפרוייקט, שיישארו במתחמים ובמרחבים הציבוריים.

משפטי חוכמה בידיש, עבודה של איליין לוינסון. צילום: איליין לוינסון

בין האמנים שיתארחו בירושלים: רומן ארמקוב ממוסקבה עוסק ביצירת תלבושות ופרפורמנס, התלבושות שהוא יוצר הופכות למעשה לפסלים חיים. מייקל בייטס מקולורדו אמן-פסל שהוזמן להציג בפארק השעשועים של בנקסי. לינור מזרחי כהן מניו יורק מתחקה אחר סיפורי פליטים וחוקרת את עברה כמשפחה יהודית שברחה מסוריה.

שולחן מריבה. צילום: מייקל בייטס

מוניקה דרוז'ינסקה מפולין, שיוצרת מציגים המושפעים מאירועים חברתיים באמצעות בדים. איליין לוינסון מלוס אנג'לס,  עבודותיה מבקשות להנגיש את המסורת היהודית לקהלים חדשים. ליקה ואן דר מייד מאמסטרדם,שאמנותה מתכתבת עם נושאים אקטואליים ועוסקת בהשחתה של אמנות. אמיר באסגודרזיי וצר ממוצא אירני המתגורר כיום בוינה, שיצירותיו עוסקות בנושאים דוגמת צנזורה, גלות, פליטים וכן יומה יאנגיסווה מקנדה החוקר את ״העולם הדרמטי של יצירה ממוחשבת״, היצירה שלו נמצאת על התפר שבין אמנות חזותית לקידוד ועבודותיו הוצגו באירוע הגאלה של קרטייה בטוקיו ואמנים רבים נוספים.

לפרטים אודות כל אירועי ArtBnB לחצו כאן