"פעמונים של זהב" הוא מיזם חדש המציע חוויה רב-תחומית עשירה של מקהלות ואנסמבלים כליים מובילים בישראל, לצד סיורים מודרכים מגוונים ברחבי העיר המרתקת - ירושלים,יתקיים במהלך שלושת הימים הקרובים, 16-18.5.19.

הטיולים, שחלקם משולבים בקונצרטים ווקאליים בכנסיות המופלאות של העיר, יתקיימו בהנחיית מיטב מורי הדרך ויעברו במבחר מסלולים ואתרים היסטוריים, באגן העיר העתיקה ומסביבו. סיפוריהם של הרבעים השונים והסמטאות הציוריות, חושפים את מעורבותם והשפעתם של העמים השונים על ההיסטוריה של ירושלים - מהערים המרתקות בעולם.

המקהלה הקאמרית של האקדמיה למוסיקה ולמחול ירושלים. צילום: תמרה גימפל

האירועים המוזיקליים כוללים בין היתר, קונצרט "קרובים במזרח" המשלב מוזיקה ערבית, מוזיקה עממית מזרחית ומוזיקה מקהלתית מערבית בביצוע מקהלת ברתיני, האנסמבל היהודי-ערבי אבעאד והזמרת מאריה ג'ובראן, בניצוחו של רונן בורשבסקי, שיתקיים ביום שישי בכנסייה הסקוטית.

קונצרט של רביעיית שומן (גרמניה) שתבצע שלוש רביעיות מאת מנדלסון, ינאצ'ק וצ'ייקובסקי המייצגות שלוש תקופות, ביום חמישי וקונצרט מיוחד לאוהבי באך, "אנה מגדלנה באך" בביצוע אנסמבל בארוקדה, בשבת בבוקר - שניהם באולם ימקא. ערב מיוחד "שרים ביחד" – קונצרט של אנסמבל קורל שיארח את מיזם שירת ההמונים הסוחפת קולולם עם שירו של בוב מארלי one love, ביום שישי בימקא.

קוללם. צילום: טלי רז

"פעמונים של זהב" מציע להרחיב את החוויה עם שלושה מסלולי טיול-קונצרט (בשבת, בשעה 12:45) שישלבו קונצרטים ווקאליים בשלוש כנסיות בולטות: המקהלה ע"ש ברתיני בניצוחו של רונן בורשבסקי בכנסיית המשיח, המקהלה הקאמרית של אורטוריו ירושלים בניצוחו של דור מגן בכנסיית נוטרדאם ומקהלת עדי בניצוחו של עודד שומרוני בכנסייה הסקוטית.

האירוע בהפקת המקהלה הקאמרית ע"ש ברתיני, בית אות המוצר הירושלמי ומוזות - יוזמות תרבות וקידום אמנים.

מחירי כרטיסים: קונצרט בימקא 95-85 שקלים, קונצרט בכנסייה 76-65 שקלים, מופע אור-קולי 65-60 שקלים, טיול קונצרט 130-120 שקלים, סיור 75-65 שקלים. חבילה בת 2 קונצרטים וסיור 220-210 שקלים. לרכישת כרטיסים ולתוכנית המלאה לחץ כאן.