לכבוד העשור החדש והשנה האזרחית החדשה התעורר השוק הישראלי ביותר, שוק "מחנה יהודה" בירושלים, לתערוכה ראשונה מסוגה - צילומים של פירות וירקות, מתוך צילומי טבע דומם של הצלם הבינלאומי איל גרניט. בין דוכני השוק, לאורך המתחם המקורה ברחוב "עץ חיים", נתלו צילומים צבעוניים במיוחד המציגים את תוצרת השוק. התערוכה תוצג במשך שנה, עד סוף שנת 2020, ביוזמת עיריית ירושלים ובשיתוף סוחרי השוק ורובע מרכז של העירייה. ראש העיר ירושלים, משה ליאון, אמר על התערוכה: "עיריית ירושלים גאה לתת במה לאיל גרניט, ירושלמי, אשר לצד הצגת עבודתו בשוק הגדול בבריטניה, אנו מאמינים כי פה בבית מגיע לתושבים הירושלמים ליהנות מכך גם. קידום אמני העיר הינו עיקרון חשוב עבורנו ומקווים שייתן השראה לאומנים הרבים שפועלים בעירנו". עוד הוסיף ראש העיר כי "כמו כן, חשוב לנו לקדם את מתחם השוק כמוקד בילוי תיירותי, גם לטובת הסוחרים עצמם ובתוך כך להרחיב את תכנית העירייה לקידום אמנים צעירים".

תליית התערוכה בשוק מחנה יהודה. באדיבות עיריית ירושלים

תליית התערוכה בשוק מחנה יהודה. באדיבות עיריית ירושלים

בשנה החולפת (2019), קטף גרניט הישגים מרשימים ביותר. בין היתר, הפך גרניט לישראלי הראשון שזכה בתחרות הצילום הבינלאומית היוקרתית 'ויטרינה 2019' בלונדון, אשר זיכתה אותו בחשיפה יוצאת דופן. אחד מפרסי הזכייה, כלל הצגה של יצירתו 'טבע דומם פירות הדר' על קיר השוק המחודש הגדול ביותר בבריטניה, 'הקובנט גארדן'. עתה יהיה האמן הראשון המעלה תערוכה בשוק מחנה יהודה בירושלים, במתחם השוק המקורה.

מיצג כזה במתחם השוק טרם נעשה ולכן נחשב לפרויקט עצום ומורכב המעורר התרגשות רבה בקרב כל הנוגעים בדבר, לרבות סוחרי השוק שהגיבו בהתלהבות כשראו את היצירות תלויות מעל ראשיהם. מעל לכל, ההתרגשות של גרניט היא אישית, עמוקה ומהווה מעין סגירת מעגל במסע האישי-ירושלמי שלו: "זה בלתי נתפס ומרגש כל כך, זה ממלא אותי באושר. בהמשך ללונדון, שם אני מציג ברחוב, להציג במחנה יהודה זה הכי ירושלמי והכי אני. אני מודה לכל מי שתמכו ולעיריית ירושלים שגרמה לזה לקרות, זאת התגשמות חלום", אמר גרניט. 

איל גרניט. יח"צ

יו"ר וועד הסוחרים בשוק "מחנה יהודה", טלי פרידמן: "מבחינתי תמיד חיבור אומנות ותרבות לשוק שלנו הוא מתבקש. שוק 'מחנה יהודה' שוקק והומה אדם במשך רב שעות היום. ציבור הקונים והמבלים בשוק יוכלו ליהנות בשנה הקרובה מתערוכת צילום שהקשר שלה הוא המובן מאליו. חומרי גלם שמונחים על הדוכנים בשוק נמצאים ביצירותיו הנפלאות של איל גרניט, אמן שמחבר חומרי-גלם לאומנות ומצליח לחדד את הפשטות אל מול התחכום, בדיוק כמו בחיינו בשוק. שילוב של שוק אותנטי עם שוק ששמו הולך לפניו בכל העולם, בזכות שילובים נדירים אלו".