ביום שלישי האחרון, ה- 7.11, נפתחה תערוכה חדשה "עקבות הצבע" בגלרייה לאמנות חברתית במכללה לחינוך ע"ש דוד ילין. התערוכה מרכזת יצירות אמנות אשר נוצרו על ידי אמנים עם אוטיזם מכפר שמעון, פנימייה ובית לבוגרים וצעירים עם אוטיזם ממרכז יום מיקה שפועל במכללת דוד ילין.

כחלק מתפישת האדם, מאפשרים לתושבים להביע את עצמם באמצעות אומנות, מוזיקה, מחול, מלאכות כפיים ועוד, כאמצעי להבעה אישית ולתקשורת עם הסביבה. היוזמה לתערוכה נוצרה במסגרת הפעילות השוטפת של הסגל האקדמי במכללת דוד ילין, עם מדריכי 'כפר שמעון'. במסגרת זאת הוחלט להפוך את יצירות האמנים לתערוכה.

במהלך התערוכה יתקיים דיאלוג ציורי, במסגרתו יגיעו אמנים מכפר שמעון לצייר על קיר שיוקדש לכך בתערוכה, והסטודנטים יגיבו להם - בציור. כך יווצר דיאלוג שהוא לא במסגרת מטפל-מטופל, אלא עמיתים המציירים יחד. הדיאלוג היצירתי יתפתח לאורך שלושה חודשים ויהווה אמצעי תקשורת לא מילולי. הדיאלוג יפתח ערוצים ואופני חשיבה חדשים על תקשורת בין אנשי חינוך לאנשים עם אוטיזם.

מתוך התערוכה "עקבות בצבע" במכללה לחינוך ע"ש דוד ילין. יח"צ

אייל בלוך, מייסד שותף של המכון לחינוך לקיימות: "אנחנו יוצרים תקשורת אמנותית בין אמנים-עמיתים, ולא כמסגרת טיפולית. כך אנו יוצרים איש חינוך הלומד להכיר את האדם עם המוגבלות, ולאחר מכן את המוגבלות עצמה".

התערוכה תוצג עד ה 26.1.18, בגלרייה לאמנות חברתית במכללה לחינוך ע"ש דוד ילין.