הצליח להפתיע את כולם. עדן מאירי. צילום: רועי אלמן

3 חודשים ארוכים שמר עדן מאירי משכונת הר חומה, את הסוד הגדול שלו - האודישן ל׳כוכב הבא לאירוויזיון׳. רק אחותו וההורים שלו שותפו בעניין, אך לחברים ובעצם כל מי שמכיר אותו בחיים, פשוט לא היה מושג. ״זה היה מאוד קשה. חברים התחילו לשים לב שאני פתאום נעלם מחוץ לעיר יותר ויותר, התחילו לראות שמשהו מעסיק אותי ואנשים התחילו לשאול, בשלב מסוים הסביבה התחילה להרגיש שאני מסתיר משהו״, הוא מספר.

איך הכל התחיל? ״איזו מישהי ראתה אותי שר בתחרות בירושלים שהשתתפתי בה, וניגשה אלי בסוף ואמרה לי שהיא חושבת שיתאים לי לנסות להתחרות ב׳כוכב הבא׳. בימים הראשונים הייתי מאוד סקפטי לגבי הדבר הזה, כי רוב החיים שלי התעסקתי בתקלוט ויצירה ופחות בשירה. אחרי כמה ימים אמרתי לעצמי שאין לי מה להפסיד ושאני עוד צעיר ולמה לא לנסות את החוויה הזאת״.

ואיך ההורים הגיבו? ״שניהם מאוד זרמו עם הרעיון, אמא שלי תמיד דחפה אותי לשיר״.

איך היתה החוויה באודישן הראשון? ״הגעתי לשלב הסינון הראשוני ביותר שמתבצע על ידי אנשי הפקה. באתי לשם נורא לא בטוח בעצמי סוג של ׳וואט דה פאק׳ מה אני עושה פה, אני מול 4 שופטים ועוד 20 מתמודדים מולי, התפדחתי קצת. התחלתי לשיר ואחרי שסיימתי, השופטים מאוד התלהבו ופתאום הביטחון העצמי שלי עלה. הלכתי הביתה עם סיפוק עצום״.

״פתאום שמעתי בום והמסך עלה״. צילום מסך: קשת 12

ומתי אתה מקבל את ההודעה שאתה עובר לשלב אודישן המסך? ״עברו כמה ימים, הייתי בבית, ישבתי לבד ואז פתאום קיבלתי הודעה בווטסאפ שעברתי. יום אחרי זה הגעתי לבית ספר ואז התחיל השלב הקשה של שמירת הסוד. הסתכלתי על אנשים ואמרתי לעצמי ׳וואי אין לכם מושג מה אני מכין לכם׳״. 

מתוך עמוד האינסטגרם של מאירי:

It’s my time. #הכוכבהבא

A post shared by MEIRRO | Eden Meiri (@meirromusic) on


ובאיזה רגע החברים יודעים?
״עד שעה לפני השידור לאף אחד מהחברים שלי לא היה לו מושג. ואז אני פירסמתי בסטורי באינסטגרם ״היום״ עם רקע שחור ותיוג של הכוכב הבא. ואז אנשים מתחילים להגיב לי ״מה היום?״ ואני שותך. כל מי ששאל אמרתי לו תפתח ערוץ 12.

ולפני בזמן שידור התוכנית? ״הסתגרתי בחדר. זה נורא הלחיץ. חשבתי בעיקר על התגובות וידעתי שיהיו גם שליליות. בזמן האודישן, שמתי את הטלפון מאוד רחוק ממני ואז נגמר האודישן ואני רואה שהטלפון קורס. שיחות ווטסאפים בסגנון ׳הורדת לי את הלב חולה נפש. איך אתה לא מספר דבר כזה׳. בכל השעות שלאחר השידור פשוט עניתי לכולם ישבתי עד 3 בלילה ועניתי לאנשים שכתבו לי.

ישלב בין יצירה, תקלוט ושירה. עדן מאירי. צילום: רועי אלמן

ובבית ספר? ״היה טירוף. נכנסתי ופשוט אני לא יכול להסביר לך עד כמה זה חימם לי את הלב. מלא מורות באו ותמכו וגם המון ילדים שאני בכלל לא מכיר״.

ומה קרה במבחן המסך? ״פתאום חזרה לי ההרגשה של הפעם הראשונה. לפני שעליתי לבמה, בזמן ההמתנה שוב חזרה בי ההרגשה של בטוח אני לא אעבור זה לא מיוחד הם לא יאהבו את זה. ברגע שעליתי על הבמה לדבר עם השופטים כבר השתחררתי. אמרתי נלך על זה מה שיהיה יהיה.

מאירי, משפחתו עם אסי ורותם. צילום: עדן מאירי

אתה זוכר משהו מהרגע שהמסך עלה? ״פשוט כלום. בכל הביצוע של השיר בכלל לא שמתי לב לאחוזים. לא ראיתי מי הביא לי כחול, לא כלום. כל מה שאני זוכר זה בום כזה ואת המסך עולה ואז אני רואה את הקהל וכולם מוחאים כפיים ושם ממש התרגשתי כמו ילד. לא חשבתי שהמסך יורם״. למה? ״כי אף פעם לא הייתי בטוח בעצמי עד הסוף, אבל כשהשופטים אמרו לי שהלכתי על בחירה קשה, זה דווקא נתן לי יותר מוטיבציה ודירבן אותי לתת הכל מעצמי״.

אז מה הלאה? ״עדיין אין לי מושג מה אני הולך לעשות אבל אני בטוח אמשיך ליצור ולשיר ולשלב בין שניהם״.

צפו באודישן של עדן מאירי