פאט בון. צילום: הנרי לנגדון

ספידי גונזלס מצדיע למדינת ישראל: לרגל שנת ה-70 למדינה ייערך מופע הצדעה לישראל ולהישגיה, ב-13 במאי בתיאטרון ירושלים, כשהאורח המרכזי של הערב יהיה לא אחר מאשר הכוכב האמריקאי בן ה-83, פַּאט בּוּן, אחד מענקי הפופ האמריקאי החל משנות החמישים.

בון, שידוע במיוחד בזכות הביצוע הקלאסי שלו לשיר 'ספידי גונזלס', נחשב לאחד מאוהדיה הגדולים של ישראל בעולם התרבות העולמי, מרבה לבקר בארץ, ואפילו נחשב לשגריר הרשמי בארץ הקודש, של הקהילה הנוצרית בארה"ב. 

בנוסף לבון ישתתפו באירוע המתוקשר הזמרת שירי מימון, המוזיקאי דייויד ברוזה, התזמורת הסימפונית ירושלים, הפסנתרן האמריקאי-יווני, עטור הפרסים, דינו קאטסונאקיס, מקהלת מורן, וגם דמותה של הזמרת והכוכבת ההוליוודית היהודייה, ברברה סטרייסנד, בת דורו של בון, שתוקרן בסרטון בו היא מברכת את ישראל.

בון, שמופיע כבר למעלה משישה עשורים, יצר לאורך שנות הקריירה שלו במגוון רחב של ז'אנרים מוסיקליים מפופ דרך קאנטרי, רוק אנד רול ועד לגוספל. הוא כיכב בעשרות מצעדי להיטים, הופעות חיות ואירועים טלוויזיוניים, מכר למעלה מ-45 מיליון עותקים של אלבומיו והשתתף ב-15 סרטי קולנוע. בשיאו, היווה בון את התחרות הקשה ביותר על ליבם של המעריצים עבור לא אחר מאשר אלביס פרסלי.

"המופע הזה הוא מסע ויזואלי ומוסיקלי לאורך שנותיי הרבות בתעשייה וחשוב מכך, לאורך המורשת ההיסטורית של הארץ היחידה שיש לה חשיבות גדולה כל כך בקרב רוב האנושות", אמר בון. "ביקרתי בארץ הקודש מעל לעשר פעמים והתזמון כעת לא יכול היה להיות טוב יותר, בעולם בו שלום, אהבת אחים, כבוד והענקת סיוע, לא יכולים להיות חשובים יותר. אנחנו כולנו מתרגשים יותר משמילים יוכלו לתאר".

באחד מביקוריו בישראל, בון שכתב את המילים לנעימת הסרט 'אקסודוס', "זו ארצי, אלוהים נתן אותה לי", שהפכה ללהיט של הזמר אנדי וויליאמס, העניק גלויה למוזיאון 'יד ושם' ובה מילות השיר, והיא מוצגת שם מאז.

חלק מהכנסות מופע ההצדעה יועברו לעמותת 'כנפיים של קרמבו', תנועת נוער עבור בעלי צרכים מיוחדים, הראשונה והיחידה מסוגה בעולם. מאחורי האירוע שנקרא 'גלה לכבוד שבעים שנה לישראל' עומדים הקרן לידידות בראשות הרב יחיאל אקשטיין, רשת השידור הנוצרית CBN, בראשה עומד גורדון רוברטסון, ודמויות נוספות בקרב הקהילה הנוצרית הפרו-ישראלית בארה"ב.