כולנא. צילום: שי דרור

נסיון להמסת גבולות: פסטיבל מקודשתמבית 'עונת התרבות בירושלים', חוזר הקיץ (8.8) עם תוכנית אמנותית ועשירה שמתבססת על הפקות מקור, כשכמו בכל שנה כל היצירות בפסטיבל נובעות מירושלים. בין האירועים הבולטים ניתן למצוא את 'כולנא' בו תשתף הזמרת שרית חדד פעולה עם תזמורת ירושלים מזרח ומערב, שריף, רביד כחלני, נטע אלקיים ואומנים נוספים. במופע מסקרן אחר ישתפו פעולה הצמד האלקטרוני רד אקסס ו-YAKOMIN  מחוף השנהב, בלילה של טראנס במוזיאון מגדל דוד, במופע נוסף נועם ענבר (הבילויים) ומקהלת גיא בין הינום יופיעו באמצע היער עבור קהל בעיניים עצומות, וגם השף אסף גרניט יתרום את חלקו עם "גלידת פופ-אפ ממיסת גבולות".

שרית חדד. צילום: עדי אורני

רד אקסז. צילום: בן פלחוב

לדברי המארגנים הפסטיבל יעמיק השנה אל תוך המציאות המאתגרת והמקוטבת של ירושלים, ויבקש להצביע דווקא על הפוטנציאל הטמון בה. במשך שלושת השבועות האחרונים של אוגוסט הקהל יוזמן לשלב כמה חוויות מפתיעות ויוצאות דופן באתרים לא מוכרים ולא רגילים בירושלים. תערוכת אומנות על גגות מרכז העיר; עבודת סאונד שמתקיימת בתוך ועל שפת בריכת שחייה ציבורית; חגיגת שישי ענקית במגדל דוד שכוללת שלוש הצעות שונות לחאפלה ים תיכונית; מופע חי שמתקיים תוך כדי ריצה ועוד.

רועי גור. צילום: יח"צ

בין האומנים הבולטים הנוספים שיתתפו השנה במקודשת ניתן למצוא את הכוראוגרפית והרקדנית יסמין גודר במופע סולו חדש בבכורה עולמית, החצוצרן אבישי כהן במופע בבכורה עולמית, ריימונד אבקסיס והאירופאים, שי צברי ו'נבחרת הגרוב של המזרח התיכון', בכורה עולמית לאסף תלמודי ו'מתנגדי הקליד', פיי שפירו ביצירה חדשה הכוללת חזיון, הקשבה, וצלילות ליליות בבריכת ימקא החדשה ואומנים נוספים.

פסטיבל מקודשת 2018, 8-28.8. לכל הפרטים וכרטיסים היכנסו ל- www.mekudeshet.com