האחיות ג'משיד. צילום: קטיה בורינדין

פינה חדשה במיינט: הופעה ירושלמית. האחיות ג'משיד הירושלמיות מופיעות כבר עשר שנים יחד על הבמות. לפני כשנתיים הוציאו אלבום ראשון משובח ומצליח, 'האחיות ג'משיד', והצליחו כצפוי לפרוץ החוצה, עם השמעות רבות בתחנות רדיו והופעות בפסטיבלים נחשבים. בשבת, צמד האינדי-פולק יגיע להופעה בנוקטורנו ויארח את המוזיקאית דניאל רובין. רגע לפני ההופעה, האחיות ג'משיד מדברות עם מיינט ירושלים.

איך ההרגשה להופיע כל כך הרבה זמן יחד?
"תחושה טבעית סך הכל. התחלנו להופיע בגיל מאוד צעיר והמוזיקה גדלה יחד איתנו, הותק שלנו כמוזיקאיות הוא שווה ערך לותק שלנו כבנות אדם בעולם אדם בעולם".

איפה אתן הכי אוהבות להופיע בירושלים?
"למען האמת ההופעות שהכי זכורות לנו לטובה בעיר הן דווקא בבתים פרטיים של אנשים, המפגש הישיר עם הקהל תמיד משקף לנו כמה העיר הזו מלאה באנשים מעניינים, טובי לב וסקרניים. מעבר לכך לא חסרים בירושלים מועדוני מוזיקה מעולים שבמשך שנים מחבקים אותנו באהבה".

ספרו על חוויה לא שגרתית, משהו שקרה בהופעה שלכן בירושלים
"
הופענו פעם במלון "עדן" שנוהל בעבר על ידי ההורים שלנו, זו הייתה הופעה חמימה ונעימה בשעת ערב מוקדמת מה שאיפשר למשפחות עם ילדים להגיע, ובמשך כל ההופעה ישבה מולנו ילדה קסומה, בת ארבע בערך, ופשוט שרה יחד איתנו את כל השירים. לא שירה אוטומטית אלא שירה ממש קורעת לב. זה הימם אותנו ואת הקהל, נשקר אם לא נגיד שהיו דמעות פה ושם.

איזה שיר שלכן הכי קשור לירושלים?
"הסינגל הראשון ששיחררנו מתוך אלבום הבכורה שלנו נקרא 'ירושלים'. הוא נכתב אחרי נסיעה באמצע הקיץ מתל אביב חזרה לירושלים, בשעות הערב המוקדמות כשהחום מתחיל להשבר והאוויר חוזר לריאות. זה לחלוטין שיר אהבה שלנו לעיר!"

מה דעתכן על הסצינה המוזיקלית בעיר?
"הסצינה המוזיקלית בעיר מדהימה ולא מדוברת מספיק, אפילו לא בין אנשים בתוך העיר עצמה. אנחנו מגלות כל פעם עוד ועוד מוזיקאים בכל מיני סגנונות שונים שהרמה שלהם היא מעבר לטובה, היא מרגשת. המפגש כאן בין המוזיקאים מפרגן מאוד, יש תחושה שבעיר הזאת אומנים צריכים יותר להרים אחד את השני מאשר להתחרות וזה יוצר אווירה נעימה ליצור בה.

יש הבדל בין להופיע בירושלים לבין מקומות אחרים?
"וודאי שיש הבדל בין הופעות בעיר לעומת ערים אחרות. ההבדל הוא בעיקר בתוכנו, יש תחושת בית מאוד גדולה, הרגשה אולי יותר משפחתית עם הקהל. הרבה יותר פרצופים מוכרים. אבל המשותף לירושלים ולשאר המקומות זו העובדה שבכל מקום מחכים לנו אנשים יפים וקשובים ששמחים לשמוע את השירים.

מה יהיה בהופעה?
ההופעה הקרובה בנוקטורנו תהיה הופעה מיוחדת מאוד, בפעם הראשונה מזה שנתיים ננגן את כל האלבום (יש שני שירים מתוכו שבאופן קבוע לא מנוגנים בהופעות), נארח את שחר אליסוף על הגיטרה שהוא אחד משני מפיקי האלבום הראשון, ונארח גם את דניאל רובין, זמרת-יוצרת שכולה לב מזהב. בימים אלו עובדות על אלבום שני ובקרוב נשחרר חומרים חדשים! כדאי לעקוב.